FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Vestel, İngiltere’deki konumunu güçlendirecek

Crosslee PLC’nin Hostess ve White Knight markalarını bünyesine katan Vestel, İngiltere’deki konumunu güçlendirmeyi planlıyor.

Vestel, İngiltere’deki konumunu güçlendirecek

Vestel, yaptığı açıklama ile İngiliz Crosslee PLC’nin Hostess ve White Knight markalarını bünyesine kattığını duyurdu. 

Açıklamaya göre, Türkiye’de ürettiği son teknolojileri 157 ülkesine ulaştıran ve 22 yıldır kendi alanında ihracat şampiyonu olan Vestel, ihracat çalışmalarının kapsamını daha da genişletmek için marka iş birlikleri ve satın almalarına devam ediyor.

Bu kapsamda İngiltere beyaz eşya pazarının önemli oyuncularından Crosslee PLC şirketinin Hostess ve White Knight ticari markalarının Avrupa’daki isim, üretim, fikri mülkiyet, alan adları ile satış hak ve yetkilerini satın alan Vestel, satın alma ile Vestel İngiltere ve AB ülkelerindeki gücünü artıracak.

“Ülkemizin adını gururla 157 ülkeye taşıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel CEO’su Turan Erdoğan, Vestel’in üretim ve ihracattaki gücünü destekleyen, stratejik pazarlara yönelik iş birlikleri ve marka satın almalarla rekabet avantajlarını artırmaya odaklandıklarını söyledi.

“Faaliyet gösterdiğimiz sektörlere yön veren teknoloji üretimimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile dünyanın dört bir yanına ulaşıyor, ülkemizin adını gururla 157 ülkeye taşıyoruz” diyen Erdoğan, elektrik-elektronik sektörünün 22 yıldır ihracat şampiyonu olduklarına dikkat çekti. Dış pazarlardaki güçlerini ve rekabet avantajlarını artıracak tüm fırsatları yakından takip etiklerini kaydeden Erdoğan, “Esnekliğimiz ve mali gücümüz sayesinde kararlarımızı hızla hayata geçirebiliyoruz. Buna en son vereceğimiz örnek, İngiltere’deki prestijli markalardan Hostess ve White Knight’ı satın almamız. Bu hamleyle İngiltere’deki konumumuzu sağlamlaştırmanın yanı sıra farklı pazarlara da odaklanarak ülke ihracatına sunduğumuz katkıyı artıracağız.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ