FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Nio, 2 milyar dolarlık ikincil halka arz haberi üzerine düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Nio (NYSE:NIO), büyümeyi finanse etmek için 2 milyar dolara kadar yeni Amerikan tevdi hissesi (ADS …

Nio, 2 milyar dolarlık ikincil halka arz haberi üzerine düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Nio (NYSE:NIO), büyümeyi finanse etmek için 2 milyar dolara kadar yeni Amerikan tevdi hissesi (ADS) satmayı düşündüğünü söyledikten sonra Nio ADR’leri Çarşamba günü %3 düşüş yaşadı.

Anlaşma, şirketin hisse sayısında yaklaşık %3’lük bir artışı temsil edecek.

Her biri şirketin A Sınıfı adi hissesini temsil eden her ADS, borsadaki genel fiyat üzerinden arz programı aracılığıyla ihraç edilecek.

ADS’ler, satış acenteleri olarak Credit Suisse (SIX:CSGN) Securities, Morgan Stanley (NYSE:MS), Goldman Sachs (NYSE:GS), China International Capital Corporation, Nomura Securities ve Guotai Junan Securities aracılığı ile sunulacak.

ADS satışları, zaman zaman Nio’nun takdirine bağlı olarak, New York Menkul Kıymetler Borsası veya diğer piyasalarda veya bunlar aracılığıyla adi komisyoncu işlemleri yoluyla yapılacak. Satış fiyatları değişebilir.

Şirket, ihraçtan gelen geliri, bilançosunu güçlendirmek ve genel kurumsal amaçlar için kullanmayı düşündüğünü söyledi.

Deutsche Bank’ın (DE:DBKGn) bugün yayınlanan bir raporuna göre Nio, 2022 Aralık ayına kadar 600.000 birimlik otomobil üretim kapasitesine sahip olmayı amaçlıyor. Halihazırda 120.000 üzerinde bir kapasitesi var. Çin’de hem mevcut tesisteki kapasite artırımı hem de yeni bir ünite üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Son haftalarda şirket, uygun silikon çip eksikliğinden dolayı bileşen kıtlığıyla boğuşuyor. Geçen hafta cari çeyrek için teslimat tahminini %4 civarı düşürdü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ