FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Zoom, düşük kılavuz çıkardıktan sonra değer kaybetti

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Zoom Video (NASDAQ:ZM) hissesi Salı günü %11’den fazla kayıp yaşadı. Şirket, Pazartesi günü tüm yıl …

Zoom, düşük kılavuz çıkardıktan sonra değer kaybetti

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Zoom Video (NASDAQ:ZM) hissesi Salı günü %11’den fazla kayıp yaşadı. Şirket, Pazartesi günü tüm yıl için hayal kırıklığı yaratan bir hedef kılavuzu çıkardı.

Yatırımcılar, şirketin milyar dolarlık ilk çeyreklik geliri ile tahminleri aşan genel sonuçları görmezden geldi.

Kılavuzunu ikinci kez yükselten Zoom, yıllık toplam gelirinin Haziran ayında tahmin ettiği hedefin yaklaşık %2 üzerinde olabileceğini söyledi. Yıllık hedefini ilk olarak Mart ayında %5 üzerinde yükseltmişti.

Düzeltilmiş hisse başına kârı için beklentisi, artık 4.75-4,79 dolar arasında.

Bireylerin, ailelerin ve kurumların, salgın sırasında hayatı ve işi sürdürmek için video konferans uygulamalarına geçişiyle Zoom’un geçen mali yıldaki toplam geliri, %326 büyümeyle 2,65 milyar dolar oldu.

Gelir büyümesinin, ekonomilerin yeniden açılışı ve yüksek eşiğin bir sonucu olarak yıllık tahminin üst sınırında %51’e düşmesi bekleniyor.

Haziran sonunda Zoom, 10’dan fazla çalışanı ve yarım milyondan fazla müşterisi olan bir şirket oldu. Bu, son mali yılın aynı çeyreğine göre yaklaşık %36 daha fazla ve video konferans pazarının iş segmentine nasıl girdiğinin bir göstergesi.

İkinci çeyrek toplam geliri yıllık bazda %54 artışla 1,02 milyar dolar oldu. Düzeltilmiş net kârı ise %51 artışla 415,1 milyon dolara yükseldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ