FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

GNC Makina, 2020’de yüzde 200 büyüdü

Talaşlı imalat sanayi için takım tezgahları üreten GNC Makina, pandemiye rağmen 2020 yılını belirlediği hedeflerin üzerinde bir performansla tamamladı. 2020’de yüzde 200 büyüyen şirket, yeni yılda satış sonrası hizmetlere odaklanacak.

GNC Makina, 2020’de yüzde 200 büyüdü

Talaşlı imalat sanayinin temel üretim araçlarından olan takım tezgâhları geliştiren GNC Makina, 2020’de yakaladığı büyeme grafiğini bu yıl da sürdürmeyi planlıyor.

Şirketlerinin 2020 yılı performansını değerlendiren GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, yılı hedeflerinin üzerinde iki kat büyüme ile tamamladıklarını söyledi.

Söz konusu büyümede müşteri memnuniyetinde gösterdikleri başırının etkili olduğunu belirten Seçkin, “Müşteri memnuniyetinde ortalama yüzde 92 oranında bir başarı sağladık. Sektörde net tavsiye skoru (NPS) araştırması ve ölçümünü yapan tek şirket GNC Makina. 2020 yılı NPS değerimiz 80 olarak gerçekleşti. Satış yaptığımız müşteri dağılımına baktığımızda yeni müşteri oranımızın da hedeflerimizin üzerinde gerçekleştiğini görüyoruz. Daha önce temas kurmadığımız alanlara da nüfuz ederek, pazar payımızı artırdık.” diye konuştu.

Dijitalleşme çalışmalarını hızlandıracak

İmalat sanayi için üretim alanında, “maliyet-fayda” dengesini maksimum seviyede sağlayan makinalar geliştirdiklerini anlatan Emre Seçkin, bu alanda özellikle savunma sanayiine üretim yapan firmalar ile ihracata yönelik çalışan yerel üreticilere yapılan satışlarda önemli bir paya sahip olduklarını vurguladı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ