FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Fransız Gerflor, Yaktaş İnşaat’ı satın aldı

Gerflor Türkiye, esnek zemin kaplama tasarım ve üretiminde faaliyet gösteren Fransız Gerflor’un Türkiye’deki varlığını genişletme yolunda önemli bir adım atarak Türk firması Yaktaş İnşaat’ı satın aldığını duyurdu.

Fransız Gerflor, Yaktaş İnşaat’ı satın aldı

Dünyanın önemli zemin üreticilerinden Fransız Gerflor, Türk şirketi Yaktaş İnşaat’ın hakim hissedarı oldu. Gerflor Türkiye’den yapılan açıklamaya göre Gerflor’un Türk firması Yaktaş İnşaat’ı satın aldığını duyurdu.

Söz konusu anlaşma, Fransız markasının 20 yıllık tek yetkili distribütörü ve 26 yıllık partneri olan Yaktaş İnşaat’ın, zemin kaplama endüstrisinde Gerflor Grubu’na katılmasını sağladı. Gruba dahil olan ve grup içinde geliştirilen markalar arasında Taralay, Taraflex, Mipolam, DLW, Connor Sport, Sport Court, SPM, Romus ve Gradus yer alıyor.

Bundan sonra Gerflor’un tüm dünyadaki varlığından, kabiliyetlerinden ve müşteri destek hizmetlerinden faydalanacak olan Gerflor Türkiye, bu uzmanlığın sağladığı avantajlarla Türkiye’deki aktivitelerini ve marka farkındalığını daha da geliştirecek.

Anlaşma, Geflor’un esnek zemin kaplama sektöründe coğrafi varlığını genişletmesine devam etmesini sağlayacak. Bu aktiviteler, Gerflor’un Türk müşterilerine sağlık, eğitim, ofis, spor, mağaza, endüstri gibi birçok alanda daha geniş çaplı çözümler sunmasına imkan tanıyacak.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ