FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Yıldız Holding, CCC’nin tek sahibi oldu

KERİM ÜLKER Danimarkalı Gumlink, Türkiye’den çekilme kararı aldı. Gumlink’in yüzde 50 ortağı olduğu Continental Confectionery Company’nin (CCC …

Yıldız Holding, CCC’nin tek sahibi oldu

KERİM ÜLKER

Danimarkalı Gumlink, Türkiye’den çekilme kararı aldı. Gumlink’in yüzde 50 ortağı olduğu Continental Confectionery Company’nin (CCC) tamamı ortağı Yıldız Holding’e geçti.

Türkiye’de Ülker Oneo, Yupo, Kremini gibi markaların üretici şirketi olan Continental Confectionery Company (CCC), Avrupa’nın en çok tanınan sakız üreticilerinden Danimarkalı Gumlink firmasıyla Yıldız Holding’in yüzde 50-yüzde 50 ortaklığıyla 2009’da kurulmuştu.

Yıldız Holding, Gumlink’in Danimarka’da bulunan fabrikasını Türkiye’ye taşıyarak Avcılar’daki Baycan tesisiyle birleştirip Çorlu’da piyasadaki bütün formatları üretebilecek bir sakız şeker fabrikası kurmuştu. Her iki ortak, fabrikaya ciddi yatırım gerçekleştirmiş ve Avrupa’nın en büyük özel markalı sakız üreticisi konumuna gelmişti.

Son dönemlerde bazı varlıklardan çıkma kararı alan Yıldız Holding, bu satın alma ile atıştırmalık ve perakendeye odaklanma stratejisini bir kez daha göstermiş oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ