FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Üniversite mezunları yazılımda yıldızlaşacak

Üniversite mezunları yazılımda yıldızlaşacak

Advertorial

Yazılım alanındaki istihdam açığını sayısal bölüm mezunlarıyla kapatmayı hedefleyen Yıldız Yazılımcı Yetiştirme Programı” başlıyor.

1997’den bu yana teknoloji eğitimleri veren BilgeAdam Akademi, yazılım alanındaki istihdam açığını kapatmak amacıyla “Yıldız Yazılımcı Yetiştirme Programı” başlatıyor.

“BilgeAdam Boost” adını taşıyan yetiştirme programı, son teknolojiyle entegre edilmiş eğitim içeriği ve deneyimli eğitmen kadrosuyla katılımcıları, gerçek dünya uygulamaları ve simülasyonlarıyla bir araya getirerek, mezunlarını sektörün yıldızlarına dönüştürmeyi hedefliyor.

Staj ve gerçek projelerle tecrübe edinme fırsatı

Proje kapsamında Boost katılımcıları 6 aylık yoğun eğitim programı sonrasında İstanbul’daki İTÜ Teknokent merkez ofisinde ya da Ankara’daki Bilkent Cyberpark’ta yer alan yazılım geliştirme ekipleriyle 2 ay staj yapma imkânı bulacak. Katılımcılar bu süreçte, gerçek proje deneyimleri edinerek takım çalışması becerilerini geliştirecek ve araştırma yeteneklerini sektör ihtiyaçları doğrultusunda üst seviyeye taşıyacak. Aynı zamanda eğitimleri boyunca mentorluk, eğitimlerinin bitiminden işe girene kadar da kariyer ve girişim koçluğu desteği alacak. İşe yerleşene kadar özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve kendini daha iyi ifade edebilme gibi konularda eğitimler alarak kendini geliştirecek.

İşe başlayana kadar ücret alınmıyor

BilgeAdam Akademi İstihdam Destekli Projeler Birim Müdürü Zafer Dörter, yeni “Yazılımcı Yetiştirme Programı” ile ilgili: “Geleneksel programların çok ötesinde olan eğitim süreci, çevik metodolojiyle yönetilen bir proje olarak ele alınıyor ve üçer haftalık sprintlerden oluşuyor. Öğrencilere, eğitim sonrası gerçek proje deneyimi edinecekleri 2 aylık staj imkânı sağlanıyor. Mentorluk ve kariyer koçluğu da yapılıyor. Eğitime başladıktan sonra iş hayatına adım atana kadar geçen süre içerisindeyse motivasyon kaybı yaşamamaları için destek veriliyor. İşe girip maaş almaya başlayana kadar herhangi bir ücret alınmıyor. Eğer eğitim başladıktan sonraki 18 ay içerisinde işe giremezlerse, eğitimlerinin bedelini biz karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kimler başvurabilir?

Programa başvurmak isteyenlerin, üniversitelerin sayısal bölümlerinden birini bitirmiş ve 35 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor.

Eğer sen de programa katılmak istersen, BilgeAdam Boost programının web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilirsin.

KAYNAK : https://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/universite-mezunlari-yazilimda-yildizlasacak/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ