FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Trump’ın Manisalı ortağı ABD’de hedef büyüttü

Donald Trump’ın mobilya işindeki Manisalı ortağı Dorya Mobilya, ABD pazarında hedef büyüttü. Firmanın sahibi Doruk Yorgancıoğlu, “Trump ile yaptığımız kontrat 2023’e kadar sürecek” dedi.

Trump’ın Manisalı ortağı ABD’de hedef büyüttü

ABD Başkanlığı görevini bugün Biden’a devredecek olan Donald Trump’ın mobilya işindeki Türk ortağı Dorya Mobilya, ABD’de hedef büyüttü. Trump ile kontratlarının 2023’e kadar devam edeceğini açıklayan Manisalı Dorya Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Doruk Yorgancıoğlu, 2008’de girdikleri ABD pazarında hızla büyüdüklerini kaydetti.

Yönetimi Türkiye’den yapılıyor

Dorya International şirketinde Trump’la ortak olduklarını ve Trump Home markasını oluşturduklarını aktaran Yorgancıoğlu, “Trump’ın mobilya işinin yönetimi uzun süreden beri bize devredilmişti. Şu anda Manisa fabrikamızda Trump Home markasıyla mobilyalar üretilerek dünyaya satıyoruz” dedi.

Donald Trump ile başlayan ortaklıklarının ABD’de büyümeye pozitif etkilerine değinen Yorgancıoğlu, Trump’un başkan seçilmesinin ardından Trump Home markasıyla üretime devam ettiklerini söyledi. Müşterileri arasında Hollywood film yıldızlarından NBA yıldızlarına ünlü birçok isim bulunduğunu anlatan Yorgancıoğlu, “Sahibinin kim olduğunu bilmediğim, bilsek de gizlilik sözleşmesi gereği açıklayamayacağım özel yapım Boeing 747’de de mobilyamızın olması gurur verici” diye konuştu. 2018’de aile büyüklerinin yönetimden çekilmesiyle tek yetkili konuma geldiğini, halen 150 kişinin çalıştığı Dorya Türkiye ve Dorya USA’da idari personelin yüzde 85’inin kadınlardan oluştuğunu aktaran Yorgancıoğlu, “Kilogram başına ihracat değerimiz 40 dolar oldu. Katma değerli ürün satmak, benim milli görev olarak kabul ettiğim bir şey. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Bunu artırmak için sürekli Ar- Ge yatırımı yapıyoruz, yeni ürünler geliştiriyoruz. Üretmesi daha zor şeyleri üretmeye çalışıyoruz. Daha az bulunun ağaç, kaplama, mermer almaya çalışıyoruz ki ürünün değeri, bizim de kg başına ihracatımız artsın” dedi. Tasarımın en önemli konu olduğunun altını çizen Yorgancıoğlu, “Müşteri farklılık arıyor. Sentezlediğimiz tasarımlarla yola çıktık. İlham kaynağımız hep Türkiye, Anadolu oldu. Hedefimiz, 2030’a kadar bulunduğumuz segmentte yer alan 7-8 marka içinde dünya çapında ismini duyurmuş ilk 5 markadan biri olmak” diye konuştu.

Kontrat işini istemedim

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ