FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Teşekkür mektubu yazmanın 3 ipucu

Başarılı geçen bir iş görüşmesinin ardından görüşmeyi yaptığınız uzmanın dikkatini çekmek ve size vakit ayırdığı için teşekkür etmek, artık iş görüşmelerinin en

Teşekkür mektubu yazmanın 3 ipucu

Başarılı geçen bir iş görüşmesinin ardından görüşmeyi yaptığınız uzmanın dikkatini çekmek ve size vakit ayırdığı için teşekkür etmek, artık iş görüşmelerinin en önemli adımlarından biri. Unutmayın ki işe alım kararları hızlı veriliyor ve bu süreçte dakik olmak şart. Etkili bir teşekkür mektubu yazmak için dikkat etmeniz gereken adımları sizin için hazırladık.

İş görüşmelerinde diğer adayların önüne geçmeyi ve işverenin dikkatini çekmeyi istiyorsanız işe, görüşmeyi yaptığınız uzmana teşekkür mektubu göndererek başlayabilirsiniz. Size yeteneklerinizi gösterme fırsatı verdiği ve görüşmeye çağırarak vakit ayırdığı için nezaketinizi teşekkür mektubu göndererek gösterebilirsiniz.

İşte etkili teşekkür mektubu yazmak için 3 ipucu:

Yeteneklerinizi özetleyin

Teşekkür mektubu yazmak, hem İK profesyoneli ile yaptığınız mülakatı ve hem de yeteneklerinizi ve deneyiminizi ona yeniden hatırlatmak için önemli bir fırsat. Sizinle aynı pozisyona başvuruda bulunan, tecrübeleri ve yetkinlikleri sizinle benzeşen birçok adayın olduğunu düşünüldüğünde teşekkür mektubu yazarak farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Mektubunuzda yeteneklerinizin pozisyona olan uygunluğunu belirtirken umutsuz görünmekten ya da aşırı özgüvenli görünmekten kaçınmalısınız.

Yönteminizi belirleyin

Günümüzde teşekkür mektubu göndermenin en efektif yolu e-posta’dır. Ancak geleneksel olarak el yazınız ile yazıldığınız bir mektubu da tercih ederek pozisyona olan istekliliğinizi gösterebilirsiniz. Birçok rakibinizin olduğu düşünüldüğünde dakik olmanız çok önemli. Eğer kendi el yazınızla yazdığınız teşekkür mektubunu göndermeyi planlıyorsunuz acele davranmanızda yarar var.

Zamanlamanıza dikkat edin

Yazdığınız teşekkür mektubunu göndereceğiniz vakti doğru seçmeniz oldukça kritik. Birçok uzman teşekkür mektubunun iş görüşmesini takiben ilk 24 saat içerisinde atılması gerektiği konusunda hemfikir. Teşekkür mektubu İK profesyonellerinin gözünde işe olan istekliliğinizi göstermeniz ve onlarda iyi bir izlenim bırakmanız açısından size altın değerinde bir fırsat sunar. Bu nedenle bu adımı kaçırmamanız büyük önem taşıyor.

KAYNAK : https://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/tesekkur-mektubu-yazmanin-3-ipucu/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ