FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Teknosa’dan Sermaye Artırımı

Teknosa’dan Sermaye Artırımı

Sabancı Holding’in bünyesinde yer alan Teknosa, son 20 senenin en başarılı performansını gösterdi. Sermaye yapısını güçlendirmek için Borsa İstanbul’da halka arz yapan firma, ikinci aşamada ise sermaye artırımı yapma kararı aldı.

Halk arz sonrasında elde edilen kaynak ile 91 Milyon TL sermaye artırımı yapan firma 110 Milyon TL’den 201Milyon TL’ye yükseldi. Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran konu ile alakalı açıklama yaparak Sabancı Holding’in halka arzı ile elde ettiği tutarın Teknosa için toplam 273 milyon TL nakit akışı sağlayacağını ifade etti. Bunun da Teknosa’yı daha güçlü yapacağını ve geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanmaları için olanak yarattığının altını çizdi.

Teknosa Son 20 senenin en iyi Performansına ulaştı!
Teknosa 2020 senesinde rekor ciro elde ederek rekor kırmıştı. Son 20 senenin en iyi performansına ulaşan Türkiye Teknolojisi Perakendeciliğin ünlü markası 2021 senesinde de öz kaynaklarını ve sermayesini güçlendirdi. 2020 senesi sonunda Teknosa tarafından gerçekleştirilmesi beklenen sermaye artışı için Sabancı Holding sahip olduğu %60,28lik hissenin %10,28lik kısmını orsa İstanbul’da halka arz ettikten sonra ikinci bir sermaye artırımı kararı aldı. Teknosa, şirket sermayesini 91 Milyon TL düzeyinde arttırdı ve 201 Milyon TL seviyesine çıktı. Teknosa ortaklarının yeni pay hakları kısaltılmadan 1 TL nominal değeri 100 adet pay için geni yen pay alma hakları 3 TL olarak kullanabilecek. Teknosa sermaye artırımı ile 273 milyon TL’lik nakit girişi sağlayacak. Ana Hissedar Sabancı Holding sermaye artırımına iştirak ederek en az 136,5 milyon TL fon sağlayacak.

Sabancı Holding CEO’su Barış Oran konu ile alakalı açıklamasında önlerinde çok büyük fırsatlar olduğunun altını çizdi. Oran Sabancı Holding’in bu girişimi ile Teknosa’ya 273 Milyon TL nakit akışı sağlayıcının altını çizdi. Bu sayede şirketin gücüne daha çok güç katacağını güvenli bir şekilde geleceğe kendini hazırladıklarını belirtti.

‘’Sermaye artışı ile gelecek olan fonu, borçlanma ihtiyacını en az seviyeye indirerek finansman giderlerini azaltarak Teknosa’nın alt yapısını güçlendirerek farklılık yaratmayı planlıyoruz. Bu sene için geçen senenin 2 katı seviyesinde 80 Milyon TL bir yatırım planımız var. Bu sayede müşterilerimiz için en iyi deneyimleri yaşatmayı hedefliyoruz. Omnichannel iş modelimizi zenginleştirmek, ürün ve servis ağını genişletmek ve veri analitiği kabiliyetimizi arttırmaya odaklandık. Yeni Neslin Teknosası mottomusu 2019 senesinde başlatmıştık. Müşteri Odaklı dönüşün programı sayesinde performanslarımızı çok hızlı ve ivmeli bir şekilde arttırmaya devam ettik. 20 senedir olduğu gibi hedefimiz paydaşlarımız için daha fazla değer yaratmak’’

Teknosa, KAP’a yaptığı açıklama ile şirket nominal seviyesini 91 Milyon TL arttırdı. 110 Milyon TL, 201 TL’YE çıkartıldı. KAP’a yapılan açıklamayı Kap resmi sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür.

Teknosa firması Sermaye artışı için önemli adımları tamamlandıktan sonra böyle bir adım attı. 20 senenin en başarılı performansını sergileyen şirket daha öncesinde Borsa İstanbul’daki hisselerinin %10’u halka açmıştı. Teknosa hisseleri satışı sonrasında elde ettiği kaynak ile 2021 senesinde Teknoloji alt yapısını güçlendirerek yatırımlarına hız verecek olan Firma hakkında tüm gelişmeleri sitemiz üzerinden takip etmeye devam edebilirsiniz.

Teknosa nedir?
Teknosa, Sabancı holding bünyesinde kurulan ve halka açılan Teknoloji firmasıdır. Kurulmuş olduğu günden bu yana hizmet kalitesini arttıran firma, yenilikçi adımlar atarak günümüzde en çok tercih edilen teknoloji firmaları arasında ilk sıraya yükselmeyi başardı. En uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesini sunan firma Türkiye’nin 68 ilinde 213 mağaza ile faaliyetlerine devam etmektedir. 97 bin metrekare alanda ve mobil platformlar üzerinden de erişimini kolaylaştıran firma 2012 senesinden bu yana BIST’te işlem görmeye devam ediyor.

Teknosa sektöründe öncü olmaya devam ediyor. Online satış ve perakende satış alanlarında oldukça başarılı bir nokta yakalayan firma, ürün çeşitliliği ile ön plana çıkmaktadır. Elektronik eşya, dijital ürünler ve benzeri bir çok sektörde sizlere ürün satışı hizmeti veren firma hakkında bilgilere sitemiz üzerinden de erişmeye devam edebilirsiniz. Firma ve insan kaynakları konu başlıkları altında sizlere yenilikçi çözümler üretmeye devam ediyor. Sitemize istediğiniz zaman erişim sağlayarak yeni haberleri öğrenmeniz son derece kolaydor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ