FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Teknosa’dan 1,7 milyar TL ciro

Teknosa, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 büyüdü. Böylece kuruluşundan itibaren en yüksek çeyrek performansını yakalayan Teknosa, 1,7 milyar TL’lik ciroya ve 62,5 milyon TL net kâra ulaştı.

Teknosa’dan 1,7 milyar TL ciro

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2020 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 büyüyen Teknosa, 1,7 milyar TL’lik ciroya ve 62,5 milyon TL net kâra ulaştı. Üçüncü çeyreği kapsayan dönemde e-ticarette ise Teknosa, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 123’lük büyüme elde etti.

Son yıllarda omnichannel (çoklu kanal) stratejisi doğrultusunda müşteriyi odağına alarak dönüşüm ve dijitalleşme çalışmalarını sürdüren Teknosa’nın toplam cirosu, bu yılın ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artış göstererek 3 milyar 674 milyon TL’ye, kârlılığı 15,9 milyon TL’ye ulaştı.

Söz konusu dönemde Teknosa.com ve mobil uygulamalarda da yükselen bir grafik yaşandı. E-ticarette 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yıla göre yüzde 123 büyüme elde eden Teknosa, bu büyüme ile birlikte ilk dokuz aylık online cirosunu da 705 milyon TL seviyesine çıkarak geçen yıla göre yaklaşık 4 kat artırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, “Yeni Neslin Teknosa’sı vizyonuna göre oluşturduğumuz, değişime hızla adapte olabilen müşteri odaklı yol haritamız sayesinde kuruluşumuzdan beri geçen 20 yılın en iyi çeyrek performansını yakaladık. Dijital ve müşteri odaklı dönüşümümüz, sürekli değişen ve artan teknoloji ihtiyaçları karşısında en iyi şekilde hizmet vermemizi sağladı. Bu sayede pek çok kurumun farklı zorluklar yaşadığı pandemi sürecinde Teknosa olarak sağlıklı büyüme ve karlılık hedefimize ulaştık. Rekor satışların ve yükselen performansımızın yanı sıra dayanıklı ve çevik bir organizasyon yaratmayı başardık. Odağımızda dijital dönüşümde hızlanıp, süreçlerimizi yalınlaştırmak ve veriye dayalı olarak geleceği şekillendirmek var. Müşteri deneyiminde ve memnuniyetinde çıtayı daima yükselteceğiz.” dedi.

“Teknoloji ile öncü çözümler geliştiriyoruz”

Pandemi ile birlikte hızlanan dijital dönüşümün Teknosa’ya önemli bir avantaj ve önümüzdeki dönem için fırsat sunduğunun altını çizen Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan ise, şunları söyledi: “Teknosa olarak müşterilerimizi talep ettiği ürünlerle doğru zamanda, istediği kanalda kolay ve hızlı şekilde, en iyi deneyimle buluşturmak ve bunu en verimli şekilde yapmak için pek çok parametreyi takip ediyoruz. Müşterilerimiz her an kesintisiz deneyim ve hızlı servis istiyor. Daha da önemlisi, kendilerine özel önerilere ilgi gösteriyor. Biz de bu çerçevede çevik yapımız, güçlü altyapımız ve veri bazlı iş modelimiz ile önemli geliştirmeler yapıyor, bunun geri dönüşlerini alıyoruz. Online ve offline kanallarda oluşturduğumuz entegre gücü, müşteri odaklı yenilikçi hizmetler sunarak değere dönüştürüyoruz. Bu süreçte artan teknoloji ihtiyaçlarına erişimi kolaylaştırmak için hızlı teslimat ağımızı büyüttük. Şu anda online alışverişlerde 48 ilde aynı gün ve ertesi gün teslimat gerçekleştiriyoruz. ‘Araçta teslimat’ (Click & Drive) uygulaması da sektörde sadece Teknosa’da var. Online kanallarımızda müşterilerimize birebir deneyim sunmak için geliştirdiğimiz canlı destek (live-chat), whatsapp destek hizmetlerimizden sonra çok yakında sektörde ilk olarak video-chat hizmetini de başlatacağız. Teknoloji severler, mağazadaki uzman arkadaşlarımıza video üzerinden erişip, mağazaya gitmeden ürünleri deneyimleme ve detaylı bilgi alma imkanına sahip olacaklar. Önümüzdeki dönemde satın almadan ödeme seçeneklerine, teslimattan satış sonrası hizmetlere kadar her konuda öncü çözümler geliştirmek ve müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. 20 yıldır olduğu gibi Türkiye’de teknolojinin güvenilir ve sevilen adresi olmayı sürdüreceğiz.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ