FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Su kaydıraklarında nörobilim dönemi

Su parkları tasarım, mühendislik ve üretimi konusunda global pazar lideri olduğu belirtilen Polin, su kaydıraklarında ‘Uygulamalı Nörobilim’i hayata geçiriyor.

Su kaydıraklarında nörobilim dönemi

Kübra OĞURLU

KOCAELİ – Sektörde farklılık yaratmak amacıyla, su kaydıraklarında yapacağı nörobilimsel ölçümlerle dünyada bir ilki gerçekleştirecek olan Polin, aldığı geri bildirimlere göre park ve atraksiyon tasarımlarına yenilikler getirecek. Türkiye’nin ilk su kaydırağını üreten ve bugüne kadar 108 ülkede, 3 bin 500’den fazla proje gerçekleştiren Polin, yüzde 100 yerli olarak ürettiği ürünlerin yüzde 95’ini dünyanın dört bir yanına kendi markasıyla ulaştırıyor.

40 tanesi satıldı

Kompozit teknolojilerinde çığır açan Polin’in sektöründe dünya lideri olduğunu söyleyen Pazarlama ve İletişim Direktörü Şöhret Pakiş, “Fiberglass kompozit teknolojilerindeki deneyimimiz ve Ar-Ge’miz ile üretimimize ve kaydırak tasarımımıza yenilikler getirdik. Kaydıraklarda bir hikaye anlatmanın temalandırma ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda dünyanın ilk kendinden temalı su kaydırağı olan King Kobra’yı ürettik” dedi. King Kobra’nın, ismi, renkleri ve ses efektleriyle tamamen sembolik bir kaydırak olduğunu dile getiren Pakiş, “Dünyanın dört bir tarafına 40’ı aşkın King Kobra su parkını ulaştırdık” diye konuştu.

Mini laboratuvarı var

Şöhret Pakiş, “Globalde, içerisinde mini bir nörobilim laboratuvarı içeren ilk fabrika olduğumuzu söyleyebiliriz. Nörobilimi sektörümüzde nasıl kullanabileceğimizi ve bize ne gibi faydalar sağlayabileceğini düşündük. Eğlence ve su parkları insan ve şehir mutluluğuna olumlu etki ediyor. Bu kapsamda ikonik bir kaydırak olan King Kobra’nın nörobilimsel ölçümlerini yaparak, aldığımız çıktıları yerel yönetimlere ve yatırımcılara verebilirsek, insanların ortak yaşam alanı olan şehirlerde su parklarının yaygınlaştırılmasını sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Cruise’lara da satıyor

Son 7 yıldır MSC ve Carnival gibi dünyanın en büyük cruise su parklarını yaptıklarını dile getiren Pakiş, “Günümüzde cruise su parkı projeleri oldukça yükselişte. İmza kaydıraklar ve temalı su parkları hem yeni inşa edilen hem de yenilenen eski gemilere ekleniyor. Son yıllarda dünyanın önde gelen cruise şirketleri, tasarımı, uzman mühendisliği ve kalitede üstünlüğü sebebiyle Polin’i tercih ediyorlar” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ