FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Sigortacılar ‘meslek odası’ istiyor

Son günlerde poliçe üretilmesi konusunda sıkıntı yaşayan sigortacılık sektöründe bağımsız meslek odası kurulması isteniyor.

Sigortacılar ‘meslek odası’ istiyor

Zorunlu Trafik Poliçesi başta olmak üzere, son günlerde poliçe üretilmesi konusunda sıkıntı yaşayan sigortacılık sektöründe bağımsız meslek odası kurulması isteniyor. Antalya’da faaliyette bulunan Sigorta İstihsalcileri İhtisas Derneği (SİİD) Kurucu Başkanı Ayhan Kılavuz, sigorta sektöründe acenteler aleyhine adil olmayan haksız bir rekabet olduğunu söyledi.

Sigorta acentelik hizmetlerinin daha sağlıklı yapılması ve sektörün düzen altına alınması için bağımsız meslek odası kurulması gerektiğini anlatan Kılavuz, şunları kaydetti; “Mevcut sigortacılık sisteminde acentelerin pazar payı her geçen gün azalıyor. Meslek Odamız olursa sektörümüzde faaliyetler daha etik yapılır. Ticari yapı düzgün sağlanır. Sektörde nitelikli eleman yetiştirilmesi için akademi oluşturulmalı. Çünkü sigorta sektörü ihtisas gerektiren sektör. Sigortacılık sektörü, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası gibi bağımsız meslek odası kurulmalı. Sektörün sorunları bu şekilde çözüme kavuşturulur.”

KAYNAK: DÜNYA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ