FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Porsche Çin’de araç üretmeyecek

Porsche CEO’su Oliver Blume, maliyeti artırsa da Almanya’da üretim prestijinin Çin’de üretim yaparak maliyet kısmaktan daha önemli olduğunu söyledi.

Porsche Çin’de araç üretmeyecek

Porsche, geçen yılın sonunda Asya’daki talep artışını karşılamaya yetecek kadar araç sevkiyatında zorlanmasına rağmen, en büyük ve en kârlı pazarı olan Çin’de bir fabrika inşa etmeyeceğini açıkladı.

CEO Oliver Blume Financial Times’a verdiği demeçte, “Üretimi Çin’e taşımak hiç mantıklı değil” dedi. Blume’un tavrı, çoğu zaman ortak girişimler aracılığıyla yerel olarak Çin pazarı için giderek daha fazla otomobil üreten Audi, BMW ve Mercedes gibi diğer Alman markaları ile keskin bir tezat oluşturuyor. Ancak Porsche’nin ana şirketi Volkswagen’in yönetim kurulunda da yer alan Blume, “Made in Germany” markasının şirket için daha yüksek maliyetlere değer olduğunu. VW Group’un yıllık kârının yaklaşık yüzde 40’ını oluşturan Porsche, giderek Çin’e bağımlı hale geliyor.

Porsche’nin satışlarının yaklaşık üçte birini oluşturan Çin, COVID-19 salgınıyla mücadele ettiği 2020 yılında şirketin büyüme kaydettiği tek büyük pazar oldu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ