FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Piyasalar zayıf sanayi verisiyle gerilerken petrol son bir buçuk ayın zirvesine çıktı

Investing.com –  ABD’de kapasite kullanım oranı son ayda beklentileri karşılarken sanayi üretimi ve imalat üretimi beklenti altında kaldı …

Piyasalar zayıf sanayi verisiyle gerilerken petrol son bir buçuk ayın zirvesine çıktı

Investing.com –  ABD’de kapasite kullanım oranı son ayda beklentileri karşılarken sanayi üretimi ve imalat üretimi beklenti altında kaldı. Haziran ve Temmuz aylarında gerileyen göstergeler, Ağustos ayında da beklenti altında kalarak yavaşlama endişelerini artırdı.

Bugün Çin ve ABD verileri ekonomi için ivme kaybına işaret etti, Euro Bölgesi’nde ise Temmuz oranı beklentilerden iyiydi, fakat Ağustos oranında düşüş bekleniyor.

Küresel piyasalar büyümeye dair belirsizlikle gerilerken petrol ise son günlerdeki yükselişine devam ediyor. Brent petrol bugün 75.70 dolar seviyesine çıkarak 30 Temmuz sonrası en yüksek seviyeyi ham petrol ise 72.67 dolara çıkarak 2 Ağustos sonrası en yüksek seviyeyi gördü. Petrolde yükselişi kasırgaya bağlı üretimde yaşanan aksaklıklar destekliyor. Dün açıklanan Amerikan Petrol Enstitüsü Haftalık Ham Petrol Stoklarının 5 milyon varil üzerinde azalarak Temmuz sonrası en çok düşüşü göstermesi de etkili oluyor. Bugün açıklanacak Ham Petrol Stoklarının 3,5 milyon varil üzerinde azalmasıyla yakın vadede direnç olarak görülen 76.0 dolar seviyesinin test edilmesi bekleniyor.

Yazar: Deniz Engin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ