FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Özdemir: Kadın çalışan sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, kadın çalışan sayısını yüzde 40 artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Özdemir: Kadın çalışan sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, kadın istihdamına önem verdiklerini, 2026 yılına kadar kadın çalışan sayısını yüzde 40 artırmayı hedeflediklerini belirtti. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) yapılan açıklamaya göre, Özdemir, TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) tarafından düzenlenen “İlham Veren Başarı Hikayeleri” programının konuğu oldu.

Özdemir, TOBB Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın’ın moderatörlüğünde  gerçekleştirilen programda, şirket olarak 15 ülkede, 8 sektörde, 60 bini aşkın çalışanla faaliyet gösterdiklerini, dijitalleşmeye, kurumsallaşmaya ve  sürdürülebilirliğe yatırım yaptıklarını bildirdi.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına işaret eden Özdemir, artık herkesin yeni bir normal dünya düzeni beklediğini belirtti. Özdemir, şu değerlendirmede bulundu:

“Yepyeni bir döneme giriyoruz. Bunu iyi idrak etmeliyiz. Dünya Ekonomik Forumu’nda birçok dijital toplantıya katıldım. Sadece iş alanında değil, istihdam, sürdürülebilirlik, aile, bireysel ve toplumsal her alanda değişim olacağı belirtiliyor. Bu çerçevede, 2020’de yayınlanan ‘Mesleklerin Geleceği Raporu’na göre, otomasyon ve dijitalleşmede büyük gelişmeler olacak. 2025 yılında insan çalışma saati ile makine çalışma saati eşitlenecek. Yani bizim hayatımızda mavi yaka, beyaz yaka, gri yakaya bir de metal yaka eklenecek. Şu anda Japonya ve Kore  metal yaka haklarını konuşmaya başladı.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ