FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Oracle, ilk çeyrek gelirinin beklentilerin altında kalması ile düşüş yaşadı; analistler düşük büyüme uyarısı yapıyor

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Oracle (NYSE:ORCL), ilk çeyrek gelirinin beklentilerin altında kalması ile Salı günü yaklaşık %2 düşüş …

Oracle, ilk çeyrek gelirinin beklentilerin altında kalması ile düşüş yaşadı; analistler düşük büyüme uyarısı yapıyor

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Oracle (NYSE:ORCL), ilk çeyrek gelirinin beklentilerin altında kalması ile Salı günü yaklaşık %2 düşüş yaşadı.

Şirketin yaşadığı şok, gelirin %8 düşüşle 813 milyon dolara düştüğü Bulut lisansı ve yerinde lisans işinden kaynaklandı.

Toplam çeyrek dönemlik geliri yıllık %4 artışla 9,7 milyon dolara yükselerek beklentilerin çok az altında kaldı ancak bir önceki döneme göre büyük bir düşüş ve bir yılın en düşük rakamı oldu. Analistler, müşteri edinimlerinin hızı ve boyutunun, %10 üzerindeki gelir büyümesi beklentilerini karşılamaya yetmediğini belirtti.

Şirket yine de Deutsche Bank (DE:DBKGn), Pernod Ricard (PA:PERP) ve Telefonica Brasil’in (NYSE:VIV), son çeyrekte şirketin Bulut altyapısına kaydolduğuna işaret etti.

Yönetim kurulu hisse başına 32 sent nakit temettü ilan etti. Hisse başına kazancı 1,03 dolar ile beklentileri bir miktar aştı. Oracle, cari çeyrek kazancının 1,11 dolar olacağını söylerken aralığın orta noktasında 10,19 milyar dolarlık – yıllık büyümede yalnızca %1’e eşit olacak – bir gelir tahmin ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ