FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Network’ünüzdeki kişilerle iletişimde kalmanın 3 yolu

İş hayatında network’ün önemini hemen herkes bilir ancak pek az kişi network’ündeki kişilerle kalıcı iletişim kurar. Hem şirketler hem de çalışanlar için önemi

Network’ünüzdeki kişilerle iletişimde kalmanın 3 yolu

İş hayatında network’ün önemini hemen herkes bilir ancak pek az kişi network’ündeki kişilerle kalıcı iletişim kurar. Hem şirketler hem de çalışanlar için önemi her geçen gün artan network oluşturma sürecinde çalışanların nelere dikkat etmesi gerekiyor? İşte network’ünüzdeki kişilerle iletişimde kalmanın 3 yolu.

Üniversite yıllarından itibaren güçlü bir network oluşturmak ve sosyal ilişkilere yatırım yapmak iş hayatında başarıya giden yolun en önemli adımları arasında yer alıyor. Güçlü bir çevre edinmek, ister terfi sürecinde ister iş arama sürecinde isterse de güvenli iş ilişkileri geliştirmek için olsun başarılı bir kariyerin olmazsa olmazı. Ve bu nedenle çalışanların, kalıcı ve güçlü network oluşturmak için uygulaması gereken adımlar bulunuyor.

İşte kalıcı bir network oluşturmanın 3 yolu:

E-mail gönderin

Network’ünüzdeki kişilerle uzun zamandır görüşmüyor olabilirsiniz. Ancak ağınızda yer alan kişilerle sürekliliği olan bir temas kurmanız, iletişiminizin güçlü olmasını sağlar. Bu nedenle, yalnızca iş hayatıyla ilgili konularda değil yayınlanan bir makale gibi günlük hayata dair konularla ilgili olarak da network’ünüzdeki kişilere mail atın ve onlarla olan bağınızı koruyun.

Başarılarını tebrik edin

Ağınızda yer alan kişilerle olan iletişiminize devam etmenin bir diğer yolu da onların başarılarını tebrik etmekten geçer. Yeni iş tebriği, terfiler yahut kıdem gibi iş hayatındaki başarı süreçleri iletişimizin konusunu oluşturabilir. Ancak bunu yaparken kişiselleştirilmiş bir mesaj yazmaya dikkat edin.

Sosyal medyayı kullanın

Ağınızda yer alan kişileri sosyal medyadan takip ederek iletişimini sürdürebilirsiniz. Örneğin, network’ünüzdeki kişileri iletişimizin derecesine göre Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarına yorum yapabilirsiniz ya da fikrinize uyan, hoşunuza giden bir Twitter mesajını retweet edebilirsiniz.

KAYNAK : https://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/networkunuzdeki-kisilerle-iletisimde-kalmanin-3-yolu/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ