FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Nestlé Türkiye’ye Uluslararası İş Güvenliği Ödülü

Nestlé Türkiye, British Safety Council tarafından düzenlenen, iş güvenliği ve sağlığı alanındaki en prestijli oluşumlardan biri olan Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü.

Nestlé Türkiye’ye Uluslararası İş Güvenliği Ödülü

BURSA (DÜNYA) – Türkiye’de 114 yıldır faaliyet gösteren ve Bursa’da üretim yapan Nestlé Türkiye, British Safety Council tarafından düzenlenen, iş güvenliği ve sağlığı sektörünün ilk ve en prestijli ödülü olan Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’nde (International Safety Awards) gümüş ödül kazandı. Nestlé Türkiye, çalışanlarının iş güvenliğini ve sağlığını koruyan iyi uygulamaları ve titiz çalışmalarıyla, çok sayıda şirket arasından ödüle layık görüldü. Bunun yanında, dünyanın en büyük gıda firması Nestlé’nin, tüm global pazarları arasında bu prestijli ödülü kazanan ilk ve tek şirketi Nestlé Türkiye oldu.

Bursa Karacabey’de gıda üretimi faaliyetlerine devam eden Nestlé Türkiye’nin sıfır iş kazası hedefiyle, çalışan sağlığı ve güvenliğini sıkı şekilde koruyan ve ödüle layık görülen uygulamaları arasında, şirketin iş güvenliği kültürünü geliştirecek aksiyon ve planlamaları içeren değer veren liderlik programı; üretim tesislerindeki makine kazalarını sıfıra indirecek makine güvenliği uygulaması; ergonomi risk analizleri doğrultusunda geliştirilen mühendislik çözümleri; çalışanların iş güvenliği konusundaki yetkinliğini artıran özel programlar bulunuyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ