FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Ne Kadar Üretkensiniz? 8 Teknoloji Şirketinden Verimlilik İpuçları!

Ne kadar üretkensiniz? Çoğumuzun somut bir cevap için uğraştığı basit bir soru.Üretkenliğe hakim olmak, yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi.Organize ve verimli olmak için tv programları izliyor ve kitaplar okuyoruz. Koşuşturmaya ayak uydurmak hem kişisel hemde profesyonel başarının anahtarıdır.Fakat bazen görevleri nasıl daha etkili yerine getirebileceğimizi düşünmektense bütün her şeyin üzerine düşmek daha kolay gelir.Önde gelen teknoloji şirketlerindeki yöneticiler hem kendileri, hem ekipleri hem de şirketleri için üretkenliği arttırmaya yönelik ipuçları veriyor.

Ne Kadar Üretkensiniz? 8 Teknoloji Şirketinden Verimlilik İpuçları!

Ne kadar üretkensiniz? Çoğumuzun somut bir cevap için uğraştığı basit bir soru.
Üretkenliğe hakim olmak, yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi.

Organize ve verimli olmak için tv programları izliyor ve kitaplar okuyoruz. Koşuşturmaya ayak uydurmak hem kişisel hemde profesyonel başarının anahtarıdır.

Fakat bazen görevleri nasıl daha etkili yerine getirebileceğimizi düşünmektense bütün her şeyin üzerine düşmek daha kolay gelir.

Önde gelen teknoloji şirketlerindeki yöneticiler hem kendileri, hem ekipleri hem de şirketleri için üretkenliği arttırmaya yönelik ipuçları veriyor.

Dustin Moskovitz, Asana’nın CEO ve İş Yönetim Takımının Kurucu ortağı

Toplantıları haftada bir gün iptal et,

‘’Benim verimliliğe en büyük engelim kesintilerdir. Derin düşünme gerektiren işleri başarmak için takvimimde en az bir saat, boş zamana ihtiyacım var.

Böylece katılmam gerek toplantıların(grup toplantılarının) dikkatli bir bir şekilde planlanmasını ve gereksiz uğraşlardan kaçınmamı sağlıyor.

Üretkenliği arttırmak için ‘’Çarşamba Günleri Toplantı yok’’ uygulamasını yapıyoruz.

Ayrıca, kesintileri ve zaman harcamalarını haklı çıkarmak için yapılan grup toplantılarının yeteri kadar yatırım geterisi sağlayıp sağlamadığını sık sık düşünüyoruz. Son zamanlarda, odaklanmış çalışma için toplantılarımızın sayısını yarı yarıya düşürme düşürme kararı aldık.’’

Jeff Paradise, Pipedrive’nin Gelir Şefi

Zaman harcamadığınız şey, harcadığınız şey kadar önemlidir.

‘’Öğrendiğim başlıca verimliliği arttıran şeylerden biri, biri kişisel diğeri profesyonel olmak üzere iki liste tutmak.

Bana bugünün ve bu haftanın olmazsa olmazları hakkında genel bir bakış sağlayan bir şeye ihtiyacım var.

Bu benim organize kalmama yardımcı oluyor ve başarılı olmamı sağlıyor.

Üretkenlik düzeyini artırmaya yönelik tavsiyem, eldeki tüm görevlere dikkat etmenize yardımcı olacak bir sistem ve platform bulmaktır.

Genellikle iş akışınızı engelleyen fazla zaman alan işleri otometikleştirmenin yollarını arayın. Bu zamanınızı daha önceliki görevlere yönlendirmenize ve müşterinizle ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.’’

Peter Arvai, Prezin Kurucu ortağı ve CEO’su

Uzun vadeli planlar yapın,

Uzun vadeli stratejiniz ve hedefleriniz konusunda net olun.

‘’İleriyi düşünmekle zaman geçirin. Ne istediğinizi ve oraya nasıl varmak istediğiniz hakkında kafa yorun. Uzun vadede sonuçların nereye varacağı konusundaki netlik ile ihtiyacınız oluğunda hızlı ve kolay bir şekilde doğru kararlar verebilirsiniz. ‘’

Stuart Templeton, İngiltere Başkanı, Slack

İnsanların çalışma hayatlarını daha üretken hale getirmeye odaklanan bir şirket için çalışmak, ekibime ve müşterilerime örnek olmak, verimlilik sağlamak benim için büyük önem taşıyor.

‘’Sıradan görevlerimizde otomatikleştirme arttıkça, bilgi çalışınları günlük rutinden uzaklaşarak daha yaratıcı görevler üstleniyor. Ancak verimliliğin sadece kullandığımız araçlar ve zamandan tasarruf ettiren akıllı teknolojiler ile ilgili olmadığını kabul eden ilk kişi olacağım.

Aynı zamanda daha uyanık ve çalışmaya hazır olduğunuzu sağlamak için zaman ayırmakla da ilgilidir.

Günlük rutinime egzersizler ekledim. Haftada üç kez sabah 6’da bir saat bisiklet sürüyorum. Bunu yatakta geçireceğim fazladan bir saatin farkında olarak yapıyorum ama berrak bir kafa ve iş günü için hazır hissetmek buna değiyor.

İş yerinde üretken kalabilmenin bir diğer hilesi ise ‘hayır’ diyebilmektir. 

Alan Gibson, Alteryx ’de EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika)Kıdemli Başkan Yardımcısı

Tüm çalışanların mevcut verilerden değerli bilgiler elde etmesini sağlayın.

Ölçemeyeceğiniz şeyleri söyleyemezsiniz ve ölçüm tamamen doğru verilerle ilgilidir.

‘’Verimliliğin arkasındaki faktörlerden biri, verilerin kullanılabilirliği ve yönetme kabiliyetidir. Bu yüzden sadece birkaç kişinin karmaşık verileri yönetirken geri kalanımızın sorularımızın cevaplarını beklemesinin hiçbir anlamı yoktur.

Bugünün ve geleceğin iş dünyasının liderleri, işlerin hızına ilişkin çalışmalara ihtiyaç duyarlar. Böylece herkesin günlük görevlerinin bir parçası olarak anladıkları ve birlikte çalıştıkları verilere erişmesi gerekir.

Veri bilimi, işletmelerin daha iyi kararlar almak ve daha inovatif ürünler ve servisler oluşturmak üzere kullanabileceği öngörüleri üretir ve trendleri ortaya çıkarır. Veri, inovasyonun temel taşıdır. Ancak değeri, veri uzmanlarının verilerden elde edeceği bilgilerden ve bu temelde gerçekleştireceği eylemlerden gelir.

Kuruluşlarında değer yaratmak ve yeni öngörüler keşfetmek için çok çalışan insanlar olduğu için, onları iyi yönlendirmek gerekir.

Herkesin şirket verilerini sorgulayarak harika sonuçlar elde etmek için, eğilimleri ve içgörüleri keşfederek üretkenliğini artırabileceği ortak bir kültür oluşturmak akıllıca olacaktır.

Carl Standertskjold, Sony’de Kurumsal Segment Pazarlama Müdürü

İşyeri ortamınızı optimize edin

‘’Bireyler ve ekipler verimliği devam ettiren ana güç olsa da, içinde çalıştıkları ortamın nasıl kurulduğu ve işlev gördüğü onlar kadar önemlidir.

Kurumlar çoğu zaman çalışınlarının kullandıkları araç ve teknolojiler yerine onların işlerini nasıl yürüttüklerine odaklanır. Profesyonel görüntüler,üst düzey video konferans teknolojileri ve daha fazlası etkili, verimli ve üretken bir işyeri ekosisteminin parçasıdır.

Eğer işletmeler gizli üretkenliğin kilidini açmak istiyorlarsa, isyerini ortamını optimize etmeyi öncelik edinmelidir.’’

John Morrison, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Extreme Networks

Sağlam bir dijital altyapı kurun

‘’Sürtünmesiz çalışma, uzun bir süredir altın bir standart olarak kabul edilmektedir.Bilgiye kesinsitiz erişimi ve işbirliğini güçlendirmek için coğrafi engelleri ve örgütsel siloları yıkmak sadece bilgi ve içgörü (anyalış, sezgi, kendi kendini anlama yeteneği), dijital dönüşümün merkezinde değil, aynı zamanda kuruluşun içinde ve dışında yeni üretkenliklerin kilidini açmak için de önemlidir.

İster bulut teknolojisi, ister yapay zeka ya da makine öğrenimi olsun, bunların hiçbiri doğru bir ağ olmadan münkün değildir. Ağ, ne kadar basit olursa olsun bir dönüşüm yolcuğunun merkezinde yer alır.’’

John Titmus, EMEA(Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Direktörü, CrowdStrike

İşinize yönelik tehditleri anlayın

‘’verimlilik sadece biriysel çalışmanın kontrol edebileceği bir şey değildir, dış faktörler verimliliğin tutarlı hale gelmesini etkiler.

Ponemon Institute tarafından yapılan bir araştırma, güvenlik ekipleri tarafından yapılan , güvenlik olayları konusunda netlik,tehdit algılama gibi çalışmalar verimliliği %56 oranında arttırıyor.

İnsan verimliğinin teknoloji verimliliği ile içiçe olduğu görülüyor.Siber güvenlik alanında saldırı tehditleri ve yeni kötü amaçlı yazılım varyasyonları, bir iş gücünün e-posta göndermek kadar hızlı bir şekilde verimsiz hale gelmesine neden olur.

Yapaz zeka ve bulut teknolojisi gibi çözümler, kuruluşların tehditleri gerçek zamanda tepki vermesini ve tehditlerin ciddi boyuta ulaşmadan evvel dudurulmasını sağlar’’

Beyinsizler’in tüm içerikleri cebinde! Hemen indir ?

 

Beyinsizler’i takip et?

      

Beyinsizler ve Yenibiriş işbirliğindeki tüm yazılar için ? Beyinsizler x Yenibiriş 

KAYNAK : https://isyasami.yenibiris.com/ne-kadar-uretkensiniz-8-teknoloji-sirketinden-verimlilik-ipuclari/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ