FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Muz toptancıları sözlü savunma verdi: Fiyat belirleme şansımız yok

Mersin’in Bozyazı ve Anamur ilçelerinde muz toptan ticareti ile iştigal eden teşebbüsler hakkında yürütülen rekabet soruşturması kapsamında sözlü savunmalar alındı.

Muz toptancıları sözlü savunma verdi: Fiyat belirleme şansımız yok

Rekabet Kurulu muz ticareti yapan 17 teşebbüs ve bir dernek hakkındaki soruşturma kapsamına sözlü savunmaları aldı.

Toplantı, Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle başkanlığında yapıldı.

Küle, ilgili kurul kararı uyarınca, Mersin’in Bozyazı ve Anamur ilçelerindeki muz toptan ticareti ile iştigal eden teşebbüslerin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla soruşturma açıldığını anımsattı.

Küle, hakkında soruşturma yürütülen tarafların yazılı savunma sürecinin tamamlanmasını takiben, Kurulun, sözlü savunma aşamasına geçildiğini anlattı.

Soruşturma heyeti temsilcisi de söz konusu teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulundukları iddiasıyla hazırlanan ön araştırma raporu sonucunda, 17 teşebbüs ve bir teşebbüs birliği hakkında soruşturma açılmasına karar verildiğini hatırlatarak, bunların ilgili kanunu ihlal ettiği, bu nedenle adı geçen teşebbüsler ve Bozyazı Komisyoncular Derneği hakkında idari para cezası uygulanması gerektiği sonuç ve kanaatine ulaşıldığını bildirdi.

“Aynı zamanda üreticiyiz fiyat belirleme şansımız yok”

Teşebbüs temsilcileri de kendilerinin aynı zamanda üretici olduğunu ve fiyatı belirleme şanslarının olmadığını ifade ederek, alış fiyatlarının ne olacağını büyük tüketim hallerindeki tüccarların tespit ettiğini savundu.

Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 24 Kasım’da açıklayacak.

Karar, daha erken alınması durumunda Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyurulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ