FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Kuaishou halka arzla 60 milyar dolar büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor

Çinli video uygulaması Kuaishou Technology, güçlü yatırımcı talebini karşıladıktan sonra Hong Kong borsasında 5,4 milyar dolar artıracak.

Kuaishou halka arzla 60 milyar dolar büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor

 

Kuaishou’nun ilk halka arzı, 2019 yılı sonundan bu yana dünyanın en büyüğü olacak ve şirketin değerini yaklaşık 61 milyar dolara yükseltecek. Tencent Holdings Ltd. tarafından desteklenen Kuaishou, TikTok ve kardeş uygulaması Douyin’in çatı kuruluşu Çinli şirket ByteDance Ltd. ile rekabet ediyor.

Her iki şirket de, akıllı telefon kullanıcılarından gelen artan talebi karşıladı. Açıklayıcı bültende belirtilen verilere göre Kuaishou’nun aynı isme sahip kısa video platformu dünyanın en büyük ikinci platformu olurken, Çin’deki hizmetleri eylülde sona eren dokuz ayda ortalama günlük 305 milyon aktif kullanıcıya hizmet verdi.

The Wall Street Journal tarafından Cumartesi günü görülen bir dönem belgesine göre Kuaishou , ilk açıklanan 105 ila 115 Hong Kong doları aralığının üzerinde, hisse başına 115 Hong Kong doları (14,8 dolar) üzerinden hisse senedi satacak. Hisse senetleri 5 Şubat’ta işlem görmeye başlayacak.

Halka arz, Hong Kong’un büyük Çinli teknoloji grupları için bir pazar olma konumunu güçlendiriyor. Son yıllarda şehir, yemek dağıtımı ve seyahat rezervasyonlarında önemli bir oyuncu olan Meituan ve akıllı telefon üreticisi Xiaomi Corp. gibi şirketlerin halka arzlarını ve Alibaba Group Holding Ltd. ve JD gibi ABD’de listelenen işletmelerin ikincil listelerini güvence altına aldı. Bu şirketlerin hisseleri, Meituan’ın hisselerinin son 12 ayda üç katından fazla artması ve Xiaomi’nin aynı dönemde iki katından fazla artması ile yükselişe geçti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ