FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Kariyer Seçiminde Söz Sahibi Olun!

Kariyer Seçiminde Söz Sahibi Olun!

İşin Senin Konfor Alanın!

Zamanınızın büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz iş yeriniz, konforunuzu da temsil eder. Konfor alanınızın huzurlu olması ise size güç kazandırır. Çalışma sürecinde harcadığınız efor ve emek ancak yerini bulduğu zaman başarı getirir. Motivasyon artırıcı etkiye sahip olan bu tutum için kendinizi test etmeye başlayabilirsiniz!

Meslek seçimlerinde var olan tutum, istemek ve severek yapılacak bir bölümü okumak olmalıdır. Belki de yaşamınızın büyük bir bölümünü o meslek içinde geçirecek ve o koşullara uygun çalışma performansı gerçekleştireceksiniz. Bu da demek oluyor ki, büyük çoğunlukla işiniz sizin hayatınız olacak.

Kariyer Seçiminde Önce Sizin İstekleriniz

Çalışırken zaman zaman kendinize sorduğunuz sorular olmalı. Bu soruları sorarken, var olan ekonomik sıkıntıları düşünmemeye sadece kendinizi yoklamaya çalın. En büyük zaafımız, işsiz kalmak düşüncesi ile gerçekliğimize uymayan durumlarla mücadele etmek olabilir. Bu koşullara yenik düşmeden, sadece kendinize odaklanmalısınız.

İşte o sorulardan bazıları:

Doğru işte miyim? Doğru sektörde miyim? Kendi başarım için neler yapabilirim? Çalıştığım firmaya katkım neler? Beklentilerim ile bana sunulanlar ölçüşüyor mu? Çalıştığım firmada yükselmem mümkün mü? Değilse, bu durum bana uygun mu?

Her çalışan refah çalışma koşulları içinde bu soruları kendine sorabilirse, büyük oranda hem kendisine hem de firmaya başarı kazandırmış olur. Çünkü mutlu kaldığınız bir yerde üretmekten zevk almaya başlarsınız ve o zaman motive olursunuz.

Maddi sıkıntıların yaşanması ne yazık ki kişilerin seçim politikalarında etkili olurken, durumu idare etmek ya da bazı durumlara katlanmak gibi durumlar olmaktadır. Fakat şunu unutmamak gerekir, yaşamınızın her anı çok kıymetli ve zaman diliminde harcadığınız süre buna değer olmalı. Objektif bakış açısı ile çalışma alanında en temel bilinmesi gereken noktalardan birisi olarak, ait olmak tutumu incelenmelidir.

Etiketler: İş aramakariyerSektör

KAYNAK : https://isyasami.yenibiris.com/kariyer-seciminde-soz-sahibi-olun/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ