FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Hilton, mutfağını Trabzon Arsinli kadınlara açtı

Hilton İstanbul Bosphorus, Yerel Mutfak Global Lezzet projesi kapsamında bu kez rotasını Trabzon’a çevirdi. Trabzon Arsin Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği çalışanlarının sunumu, Hilton İstanbul Bosphorus’un gözde mekanı Lalezar’da özel bir tanıtım gecesinde beğenilere sunuldu.

Hilton, mutfağını Trabzon Arsinli kadınlara açtı

Hilton İstanbul Bosphorus’ta Trabzon’un yöresel yemeklerinden oluşan özel bir menüyü hayata geçiren Arsin Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği çalışanları, emeklerini yer Lalezar Restoran’da yarın akşama kadar sergiliyor.

Yaklaşık iki yıl önce hayata geçirdiği “Yerel Mutfak Global Lezzet” projesi ile yerel mutfakları gelecek nesillere aktarmayı ve bu yolla kadın girişimcileri desteklemeyi hedefleyen Hilton İstanbul Bosphorus, yeni yılın ilk lezzet durağında mutfağını, Trabzon’un Arsin ilçesine bağlı Ligene Köyü’nden kadın girişimcilere emanet etti.

“Buraya beş kişi geldik ama arkamızda 32 kişilik dev bir kadın grubumuz var” diyen Arsin Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Funda Çuvalcı, “Bizler köyümüzde bu derneği kurarken de, kendi yetiştirdiğimiz ürünleri satabileceğimiz pazarımızı açarken de çevremizdeki pek çok kişi bize inanmamıştı. Ama biz kendimize inandık ve başardık” dedi.
Hilton İstanbul Bosphorus, belli aralıklarla gerçekleştirdiği “Yerel Mutfak, Global Lezzet” projesiyle hem yerel mutfakları gelecek nesillere aktarıyor hem de bu yolla kadın girişimcilere desteğini sürdürüyor. Hilton İstanbul Bosphorus, bugüne kadar, Adana, Seferihisar, Giresun, Mardin ve Antakya’nın yöresel lezzetlerini Lalezar misafirleri ile buluşturdu.

Köye restoran açılacak 

Köylerinde yöresel lezzetlerin tanıtıldığı bir restoran açmayı planladıklarını söyleyen Arsin Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Funda Çuvalcı, “Bu hayalimizin ilk adımını Ramazan ayında atacağız. Hilton İstanbul Bosphorus ile gerçekleştirdiğimiz bu proje hem adımızı duyurmamıza hem de deneyim kazanmamıza vesile oldu. Kendilerine bize bu fırsatı tanıdıkları için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ