FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Hepsiburada uçak bileti satışına 3 taksitle girdi

Popüler e-ticaret sitesi Hepsiburada, Hepsifly markasıyla uçak bileti satışına başladı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Diğer ürünlerin de olduğu platformdan bilet satışı yapılmasına karşı çıkıyorduk. Yönetmelik değişikliğiyle itiraz noktamız ortadan kalktı. Ek bir taahhüt de aldık” dedi. Şirket, sektördeki rekabete peşin fiyata 3 taksitle katıldı.

Hepsiburada uçak bileti satışına 3 taksitle girdi

ÇİĞDEM YÜCESOY SUBAŞI

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformu Hepsiburada, Hepsifly markasıyla uçak bileti satışına başladı. Yurt içi ve yurt dışı seyahatleri için başlayan bilet alışverişinde özel bir uygulama ile sektöre “merhaba” dedi. Ödemede peşin fiyatına 3 taksit seçeneği sunan şirket, rekabete de hızlı bir giriş yaptı.
Bu alana girmek için bir süredir hazırlık yapan platform, TÜRSAB’dan haksız rekabete yol açacağı görüşüyle onay alamamıştı. 14 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de “Seyahat Acenteleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlanarak yürürlüğe girince dijital platformların seyahat acenteliğinin de önü açılmış oldu. Buna göre seyahat acenteliği hizmeti sayılan ürün ve hizmetlerin satışının olduğu online mecralarda başka bir ürün ve hizmet satışının olmaması şartı getirildi.

Taahhüt alındı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Birlik olarak bizim de itirazımız bu noktadaydı. Diğer ürünlerin satıldığı mecrada uçak biletinin satılmaması gerektiğini savunuyorduk. Bakanlığın yönetmelik değişikliği sonucunda itiraz noktamız ortadan kalkmış oldu. Tıpkı diğer seyahat acentelerinde olduğu gibi platformun başvuru dosyasına ait işlemleri biz yaptık, Bakanlık onayı verdi. Ek olarak bilet satışı yapılacak platform dışında başka bir mecrada satış olmayacağı yönünde taahhüt de aldık.” dedi.

Yönetmelik değişikliğinin ardından harekete geçen Hepsiburada 13 Mart’ta Hepsifly adıyla turizm acentesini kurdu ve Hepsifly adıyla ayrı bir dijital platform oluşturdu. İki gün önce de aktif satışa geçti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ