FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Gürcistan’a gidecek Sultan LF otobüslerde Allison marka şanzıman kullanıldı

Otokar, Gürcistan ile 2020 yılı başında yaptığı ihracat anlaşması doğrultusunda teslimat süreci devam eden 117 adet alçak tabanlı küçük otobüs modeli Otokar Sultan LF otobüsü, Allison tam otomatik şanzıman donanımıyla teslim ediyor.

Gürcistan’a gidecek Sultan LF otobüslerde Allison marka şanzıman kullanıldı

Otokar, Gürcistan’a 117 adet Sultan LF otobüsünü Allison tam otomatik şanzıman donanımıyla teslim ediyor. Allison’dan yapılan açıklamaya göre, Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Otokar Sultan LF, kullanıcılardan büyük talep görüyor. Allison T3270R xFETM şanzımanların kullanıldığı Sultan LF otobüsler, Gürcistan’da beş farklı şehirde hizmet verecek.

Verilen bilgiye göre, Gürcistan’da kullanılacak 8.4 metre uzunluğundaki Sultan LF otobüsler, 107 kW güç ve 632 nm/tork üretebilen Cummins Intercooler Turbo Diesel Euro 5 motora ve 6 ileri vitesli, dahili retarderlı Allison T3270R xFE tam otomatik şanzıman donanımına sahip. Bu araçlarda bulunan Allison 3000 serisi xFE şanzımanlar, FuelSense 2.0 Max paketi ile birlikte en verimli vites oranlarını bir araya getiriyor. Allison’ın beşinci nesil elektronik kontrolleriyle donatılan FuelSense 2.0 Max paketi, Duruş Esnasında Otomatik Boşa Atma ve Araç İvmelenme Kontrolü özelliklerine sahip. DynActive Vites Değişimi özelliği ise araç ve çevresel parametrelere göre en verimli vites geçiş noktasını seçmek için bir algoritma kullanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Allison Transmission Türkiye Satış Müdürü Berk Gönenç,“Önden motorlu ve yüksek tabanlı otobüs modeli Otokar Sultan araçlarında Allison T2100 xFETM model tam otomatik şanzımanımız kullanılırken, tam alçak tabanlı şehir içi küçük otobüs modeli yeni Sultan LF’de Allison T3270R xFETM şanzıman donanımı bulunuyor. Otokar Sultan LF, şehir içi yolcu taşımacılığına yüksek standartlar sunuyor.” diye açıkladı.

Bakım maliyetlerini azaltıyor

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ