FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Güne Bakış: Euro Bölgesi ÜFE ve ABD verileri izlenecek

Piyasalar yurt içinde öne çıkan bir verinin olmadığı günde, Euro Bölgesi üretici fiyatları ve ABD verileri izlenecek. Öne Çıkan Başlıklar …

Güne Bakış: Euro Bölgesi ÜFE ve ABD verileri izlenecek

Piyasalar yurt içinde öne çıkan bir verinin olmadığı günde, Euro Bölgesi üretici fiyatları ve ABD verileri izlenecek.

Öne Çıkan Başlıklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ekonomimizdeki bu olumlu gidişat 2021 yılının tamamını güçlü bir büyüme oranıyla kapatacağımıza işaret ediyor.” dedi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) faiz oranlarını 2025 yılına kadar değiştirmeyeceğini öngördü.

OPEC ve Rusya öncülüğündeki müttefikleri, üretim artırımına hız vermeleri yönünde yapılan çağrıları dikkate almadılar.

OPEC+, üretimini Aralık ayına kadar her ay 400 bin varil/gün artırma kararını değiştirmedi.

Avrupa Yatırım Bankası, yeşil projelerin nasıl yürütüleceği konusunda tavsiyelerde bulunması için İklim ve Çevre Danışma Konseyi kurduğunu ve ECB Başkanı Lagarde’ın da bu konseyin üyeleri arasında olduğunu bildirdi.

Japonya Merkez Bankası (BoJ) Yönetim Kurulu üyesi Goushi Kataoka, koronavirüs salgınının ekonomi üzerinde ilk beklentilerden daha uzun süre baskı yaratabileceğine işaret etti. Kataoka, BOJ’un ılımlı ekonomik toparlanma tahminine yönelik risklerin arttığı uyarısında bulundu.

İran Petrol Bakanı Cevad Ovji, ABD’nin uyguladığı yaptırımlara rağmen petrol ihracatını artırmaya kararlı olduklarını söyledi.

Japonya’da iktidar partisi LDP’nin liderliğine aday olan Fumio Kishida, koronavirüs salgınının etkileri ile başa çıkmak için onlarca trilyon yen büyüklüğünde yeni ekonomik teşvik paketine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Yurt İçi Gündem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türk Telekom ile Türk-İş arasında toplu sözleşme imza törenine katılacak (11.00).

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ağustos ayı dış ticaret rakamlarını açıklayacak (11.30).

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hollanda Dışişleri Bakanı Sigrid Kaag, yapacakları görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyecek (15.15).

Yurt Dışı Gündem

Euro Bölgesinden gelecek üretici fiyatları, Avrupa’da izlenecek en önemli veri olacak (12.00).

Üretici fiyatları Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 1,4, geçen yıl aynı aya göre yüzde 10,2 artış göstermişti. Temmuz ayında fiyatların aylık yüzde 1,1, yıllık yüzde 11,0 artacağı tahmin ediliyor.

ABD’de Challenger işten çıkarmalar (14.30), işsizlik başvuruları, ticaret dengesi, tarım dışı verimlilik (15.30), fabrika siparişleri (17.00) ve doğal gaz stokları (17.30) verileri izlenecek.

Kanada’nın 10 yıllık tahvil ihalesi de takvimde bulunuyor (19.00).

-Foreks Haber Merkezi-

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ