FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi: Dollar Tree, Gap ve Peloton kazanç raporları

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Yarı iletken ve banka hisselerindeki kazançla beslenen hisse senetleri, Çarşamba günü yükselmeye devam …

Gün Öncesi: Dollar Tree, Gap ve Peloton kazanç raporları

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Yarı iletken ve banka hisselerindeki kazançla beslenen hisse senetleri, Çarşamba günü yükselmeye devam etti ve S&P 500 ve NASDAQ Composite endekslerini yeni rekor seviyelere ulaşma yoluna soktu.

Delta varyantından dolayı artan vaka sayılarının toparlanmayı bozacağına dair devam eden endişelere rağmen hisse senetlerine zarar verecek olumsuz haber pek yoktu. S&P ilk kez 4.500’ü geçti.

Yatırımcıların gözü Fed’in Jackson Hole toplantısında ve merkez bankasının tahvil alım programının gidişatına dair tartışma yaşanabilir.

ABD Hazine verimlerindeki artış finans hisselerine yardımcı oldu. Özellikle bankalar, kredilerindeki ekstra kâr desteğinden faydalandı.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Dollar Tree raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre Dollar Tree Inc (NASDAQ:DLTR) için beklentiler, 6,44 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 1,02 dolar kazanç yönünde. Geçen yıla kıyasla yaşanan zorluğa rağmen perakendeciler son çeyrekte beklentileri aştı.

2. Gap raporu

Gap Inc’in (NYSE:GPS) ikinci çeyrek için 4,11 milyar dolar gelir ile hisse başına 45 sent kazanç paylaşması bekleniyor. Giyim firması okula ve ofislere dönüş ile destek gördü. analistler, Delta varyantının alışverişi sekteye uğratıp uğratmadığına dair herhangi bir sinyali takip edecek.

3. Peloton raporu

Peloton Interactive Inc (NASDAQ:PTON), spor salonlarının kapanması ile insanların evde spor yapmak zorunda kalmasından dolayı geçen yıl epey kazandı. Şimdi esas soru, Peloton ve pandemiden kazanan diğer isimlerin bu ivmeyi koruyup koruyamayacağı. Firmanın dördüncü çeyrekte 923,52 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 44 sent zarar paylaşması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ