FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

GATX vagonların bakımını Körfez Ulaştırma yapacak

Tüpraş’ın demiryolu taşımacılığındaki iştiraki Körfez Ulaştırma, ABD merkezli global vagon sahibi ve kiracısı GATX vagonlarını kullanan akaryakıt taşımacısı Anapet Akaryakıt ile bakım anlaşması imzaladı. Anapet’in kullandığı 84 akaryakıt vagonunun bakımı Körfez Ulaştırma’nın Kırıkkale Atölyesi’nde yapılacak.

GATX vagonların bakımını Körfez Ulaştırma yapacak

Tüpraş’ın demiryolu taşımacılığındaki iştiraki Körfez Ulaştırma, GATX vagonlarını kullanan demiryolu akaryakıt taşımacısı Anapet Akaryakıt ile düzenli bakım anlaşması imzaladı.

Körfez Ulaştırma’dan yapılan açıklamaya göre, anlaşma kapsamında, 100 binden fazla vagon sahipliğiyle dünyanın önde gelen yük vagonu işletmecilerinden ABD merkezli GATX’a ait 84 adet L4BH tipindeki akaryakıt vagonuna Körfez Ulaştırma’nın Kırıkkale’deki vagon bakım atölyesinde bakım hizmeti verilecek.

Atölyedeki teknik bakım işlemleri, Avrupa’da ve Türkiye’de demiryolu araçlarının bakımını yapmak üzere yetkilendirilmiş, ECM (Entity in Charge of Maintenance) sertifikasına sahip Demiryolu Lojistik firmasının deneyimli personeli tarafından yapılacak.

Tüpraş’ın Kırıkkale Rafinerisi’nde yer alan atölyenin bu yıl içinde teker çakma ve ilave teker torna ekipmanlarının devreye alınmasıyla birlikte Türkiye’de en yüksek iş hacimli ve gelişmiş atölyelerden bir olmadı bekleniyor.

“Bu alandaki deneyimimizi diğer firmalara da açmış olacağız”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ