FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ’nin halka arzında rekor talep

Naturel Enerji’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı Esenboğa Elektrik Üretim AŞ’nin 204 milyon TL’lik halka arzına, 1 milyar 337 milyon 832 bin 119 TL büyüklüğünde rekor talep geldi.

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ’nin halka arzında rekor talep

Esenboğa Elektrik Üretim AŞ açıklamasına göre, Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret AŞ’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim AŞ’nin halka arzı, 1-2 Ekim 2020’de gelen 1 milyar 337 milyon 832 bin 119 TL büyüklüğünde ve 6,5 katı aşan büyük talep sonrası 204 milyon TL değerinde gerçekleşti. Halka arza 249 bin 452 yatırımcıdan talep geldi.

Bu arzın, son yılların en büyük ve yine son yılların ilk “Yıldız Pazar” halka arzı olduğu aktarılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Başta Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul çalışanları olmak üzere, bu süreçte bize destek veren bütün danışmanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ederiz. Naturel Enerji’den sonra, Esenboğa Elektrik, Borsa İstanbul’da işlem gören ikinci güneş enerjisi şirketi olmuştur. Bize duyduğu güveni devam ettirerek halka arz gururunu ikinci kez yaşattığı için tüm Türkiye’ye teşekkürü bir borç biliyoruz. Daha temiz, daha güzel, daha yaşanabilir bir dünya için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Kaynak: AA

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ