FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Emekliye ayrılan Jeff Bezos’un serveti rekor kırdı!

Amazon’un patronu Jeff Bezos’un serveti, ABD Savunma Bakanlığı’nın Microsoft’un kazandığı ihaleyi iptal etmesinin ardından Amazon …

Emekliye ayrılan Jeff Bezos’un serveti rekor kırdı!

Amazon’un patronu Jeff Bezos’un serveti, ABD Savunma Bakanlığı’nın Microsoft’un kazandığı ihaleyi iptal etmesinin ardından Amazon hisselerindeki yükselişin etkisiyle 211 milyar dolarla rekor seviyeye ulaştı.

Önceki başkan Donald Trump döneminde yapılan ve Microsoft’un kazandığı ihaleyi Pentagon’un iptal etmesi üzerine Amazon hisselerinde yüzde 5’e yaklaşan yükseliş yaşandı. Amazon hisselerinde yaşanan bu ralliyle Bezos’un serveti 8,4 milyar dolarlık artış yaşadı.

Böylelikle Amazon’un patronunun kişisel serveti 211 milyar dolara ulaşarak yeni rekor seviyeyi gördü.

Amazon ihaleyi mahkemeye taşımıştı

ABD Savunma Bakanlığı, Amazon’un, haksız bir şekilde Microsoft’a verildiği iddiasıyla mahkemeye taşıdığı 10 milyar dolarlık Müşterek Savunma Altyapısı Girişimi (JEDI) ihalesini iptal ettiğini açıkladı.

Bakanlığının, Müşterek Muharip Bulut Kabiliyeti adında yeni bir bulut projesi için çok paydaşlı ve süresiz yeni bir ihale başlatacağı ifade edilen açıklamada, Pentagon’un, Microsoft ve Amazon Web Services (AWS) gibi sınırlı sayıda kaynaktan teklif almayı amaçladığı bildirildi.

PENTAGON, TRUMP DÖNEMİNDE MİCROSOFT’UN KAZANDIĞI İHALEYİ İPTAL ETTİ

Pentagon’un bilgi altyapısının modernizasyonuna ilişkin 10 milyar dolarlık dev teknoloji ihalesini, 26 Ekim 2019’da Microsoft kazanmıştı.

Amazon ise JEDI bulut ihalesinin taraflı ve hatalarla dolu bir değerlendirmeyle Microsoft şirketine verildiği gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştu.

Amazon ayrıca eski ABD Başkanı Donald Trump ile şirketin kurucusu Jeff Bezos arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ihalenin Amazon’a verilmediğini iddia etmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ