FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Dinçer Lojistik, geleneksel lojistik süreçlerini dijitalleştirdi

Pandemiyle birlikte teknoloji alanındaki yatırımlarına hız veren Dinçer Lojistik, “satın alma”, “depolama”, “müşteri hizmetleri” gibi geleneksel lojistik süreçlerini internet teknolojilerine entegre etti.

Dinçer Lojistik, geleneksel lojistik süreçlerini dijitalleştirdi

Pandemiyle birlikte tüketicilerin satın alma tercihleri değişerek “hızlı teslimat”, “7 gün 24 saat satın alma olanağı”, “kapıya teslim”, “temassız ödeme” gibi satın alma avantajları sunan e-ticaret sektörünü geliştirdi. E-ticarette kendini gösteren büyümeye paralel olarak, lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların da dijital iş modellerine entegrasyonu hızlandı.

Sahip olduğu Ar-Ge merkezi alt yapısı ve yenilikçi bakış açısıyla sektörde adından sıkça söz ettiren Dinçer Lojistik, bu dönemde teknoloji alanındaki yatırımlarını artırdı. Şirket gerçekletirdiği yatırımlarla “satın alma”, “depolama”, “müşteri hizmetleri” gibi geleneksel lojistik süreçlerini internet teknolojilerine entegre etti.

5.0 teknolojilerinin konuşulduğu bir süreçte geleceği şimdiden yaratmak için bilgi teknolojilerini merkeze almanın her sektör için kaçınılmaz olduğunu söyleyen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, “E-lojistik sahasında doğru stratejiler kurmak yerel ve küresel sahada elimizi güçlendiriyor. Robotik depolama, IoT ve diğer teknolojik yatırımlarımız kesintisiz devam ederken sektöre yön verme misyonumuzu da koruyoruz.” dedi.

“E-lojistik ekosistemini gelecekte nesnelerin interneti yönetecek”

E-lojistik ekosistemini dün, bugün ve yarının koşulları üzerinden değerlendiren Mustafa Dinçer, “Pandemi dönemi kriz anlarına hazırlıklı olma, inovasyon becerisi, alternatif hizmet alanları geliştirebilme gibi konularda hepimizi sınamış oldu. Önümüzdeki süreçte de yeniçağın gerekliliklerine adapte olan firmaların ayakta kaldıklarını göreceğiz. Bu noktada çeviklik, teknolojiyi kullanma becerisi, teknolojik altyapının gelişmiş olması ve alanında yetkin çalışanlara sahip olmak her şirket için son derece önemli olacak.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ