FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Demirören, Hürriyet hisseleri için zorunlu alım teklifi yapacak

Demirören, mahkeme kararının ardından Hürriyet Gazetecilik’te zorunlu pay alım teklifi yapmak üzere SPK’ya başvuracak. Pay alımları için teklif 0,54 dolar olarak belirlendi. Halihazırda Hürriyet Gazetesi hisseleri 2.37 lira yani yaklaşık 0,24 dolar seviyesinde.

Demirören, Hürriyet hisseleri için zorunlu alım teklifi yapacak

Demirören Medya Yatırımları, mahkemenin 2018’deki SPK kararını iptal etmesinin ardından, Hürriyet Gazetecilik hisselerinde zorunlu hisse alım teklifinde bulunmak için SPK’ya başvuracak.

Demirören, Hürriyet Gazetecilik paylarının diğer hissedarlardan, hisse başına 0,54316 dolardan alınması için SPK’ya başvuru yapacak, ancak hisselerini satmak isteyen yatırımcıların belirli kriterleri karşılaması gerekecek. Hürriyet Gazetecilik hisseleri dün 2,37 lira yani yaklaşık 0,24 dolar seviyesinden kapanmıştı.

Açıklamada bu kriterler, “pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu tarih olan 16.05.2018 tarihinde Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. pay sahibi olup da o tarihte sahip oldukları paylardan pay alım teklifi tarihine kadar kesintisiz ellerinde bulundurdukları kısmı ile sınırlı olarak” şeklinde ifade edildi.

Mahkeme kararı 3 Kasım’da çıktı

Demirören, Hürriyet’in de aralarında bulunduğu medya varlıklarını 2018 yılında Doğan Holding’den almıştı. SPK ise satın alma işleminin ardından Demirören’in borsada işlem gören Hürriyet hisseleri için zorunlu alım teklifinde bulunma yükümlülüğünden muaf olduğuna karar vermişti.

Hürriyet Gazetecilik’in KAP’a yaptığı açıklamaya göre mahkeme Temmuz ayında bu kararın bozulmasına karar verdi. Mahkeme kararı Danıştay tarafından 3 Kasım’da onaylandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ