FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Delta, hedefin alt sınırında bir üçüncü çeyrek geliri öngörmesi üzerine değer kaybetti

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Delta Air Lines (NYSE:DAL) Perşembe günü %0,3 düşük işlem gördü. Havayolu şirketi, Eylül çeyreğindeki …

Delta, hedefin alt sınırında bir üçüncü çeyrek geliri öngörmesi üzerine değer kaybetti

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Delta Air Lines (NYSE:DAL) Perşembe günü %0,3 düşük işlem gördü. Havayolu şirketi, Eylül çeyreğindeki gelirinin, Temmuz ayında sunduğu hedefinin alt seviyesinde olabileceğini söyledi.

Şirket, Covid-19 vakalarındaki artışın, cari çeyreğin ikinci yarısında talebi geçtiğini söyledi. Temmuz-Eylül döneminde düzeltilmiş toplam gelirinde, önceki çeyrekte görülen 2,6 milyar dolara kıyasla %30 ila %35 düşüş öngördü.

Şirket, hizmet restorasyonunu desteklemek ve operasyonel güvenilirliğe bağlılığı sağlamak için daha yüksek maliyetleri olduğunu söyledi. Delta varyantının yayılması nedeniyle personel maliyetleri de arttı. Tüm bunlar yakıt dışındaki maliyetleri, %11-14 olan önceki kılavuza kıyasla yaklaşık %15 oranında artırabilir.

Delta, Temmuz ayında talebin beklentileri aştığını ancak toparlanma temposunun, artan vaka sayıları ve işyerlerinin yeniden açılışları ertelemesi nedeniyle durduğunu belirtti. Rezervasyon eğilimleri istikrar kazanmaya başlasa da ortamın dalgalı olduğunu söyledi.

Söylediğine göre şirket, programları buna göre yeniden düzenliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ