FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Cuneyd Zapsu hangi şirketin dümenine geçti?

Cuneyd Zapsu’nun yönetim kurulu başkanı olduğu CZD Holding A.Ş. tarafından, 2019 yılı sonlarına doğru kurulan “Beykoz Nuts Kuruyemiş A.Ş.”nin …

Cuneyd Zapsu hangi şirketin dümenine geçti?

Cuneyd Zapsu’nun yönetim kurulu başkanı olduğu CZD Holding A.Ş. tarafından, 2019 yılı sonlarına doğru kurulan “Beykoz Nuts Kuruyemiş A.Ş.”nin yönetim kurulu başkanı da Cuneyd Zapsu oldu.

Şirkette daha önce CZD Holding yönetim kurulu başkanı, Kaya Altuğ Erkut ve Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu ise yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyordu. 22 Şubat 2021 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan yönetim kurulu kararı ile şirketin yönetim kurulu başkanlığına Cuneyd Zapsu geçti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son grup toplantısında yaptığı konuşmada, fındık üreticileri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulundu. Akşener çağrısında özetle şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan; Rizelilik, kürsülerden üfürmekle olmaz. Rizelilik, Karadenizli fındık üreticisini, yabancı şirketlere ezdirmeyerek olur. Eğer, her fırsatta söylediğin gibi, gerçekten Karadeniz’in oğluysan, o zaman bu sefer yabancı lobilerin elemanlarını bu işten uzak tut ve fındık üreticilerimize sahip çık! Eğer sen sahip çıkmazsan, ilk sandıkta biz gelip gerekeni yapacağız. Bunu da böyle bilesin.”

“SURİYE BİZİM İÇİN PAZARLIK OLACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2007 yılına kadar danışmanlığını yapan Cüneyt Zapsu, 2012 yılında yaptığı bir açıklamada, “Bu yıl Suriye’de yönetim değişikliği olacak. Bu fırsatı kaçırmamalıyız. Suriye, bizim için iyi bir pazar olacak” demişti.

Denizli Genç İşadamları Derneği’nin Dedeman Otel’de “Türkiye’de Yeni Fırsatlar” konulu konferans ile ilgili olarak DHA’nın 2 Mayıs 2012 tarihinde geçtiği haberde özetle şöyle denilmişti:

“Denizli Genç İşadamları Derneği tarafından Dedeman Otel’de ’ Türkiye ’de Yeni Fırsatlar’ konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Azizler Holding İcra Kurulu Başkanı Cüneyd Zapsu, katıldı. Zapsu, konuşmasına hakkında ortaya atılan iddiaları değerlendirerek başladı. Siyaseti hiçbir zaman aktif ve profesyonelce düşünmediğini, ancak siyasi gelenekten gelmeksizin Ak Parti Kurucular Kurulu Üyeliği ve Başbakan Errdoğan’ın danışmanlığı görevine getirilmesinin ardından gözlerin üzerine çevrildiğini söyleyen Zapsu, ‘Başta kendi partililerim olmak üzere tüm muhalefet, ’Bu adamın ne işi var burada?’ diye baktı. ’PKK ’lı’ dediler. ’El-Kaide ajanı’ dediler. ’CIA ajanı, MOSSAD ajanı’ dediler. Sonuçta bir baktım tüm kesimlerdeyim’ dedi.”

“FIRSATI KAÇIRMAMALIYIZ”

“Toplantının ardından işadamlarının sorularını yanıtlayan Zapsu, Suriye’de Beşar Esat’ın babasının yakın çevresinden kurtulamaması nedeniyle sürekli olarak yanlış kararlar aldığını söyledi. Zapsu, ‘Türkiye bu kritik süreçte nerede durması gerektiğini çok iyi bilmeli. Bu yıl Suriye’de yönetim değişikliği olacak. Bu fırsatı kaçırmamalıyız. Suriye, bizim için iyi bir pazar olacak’ dedi.“

Hasan Cuneyd Zapsu kimdir?

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın internet sitesinde, Kurucular Kurulu’nun ilk sırasında yer alan Zapsu’nun özgeçmişinde özetle şöyle deniyor:

“1956 yılında İstanbul’da doğdu. Alman Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul ve Münih Üniversiteleri’nde İşletme Eğitimi almıştır. Halen Azizler Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanlığını yürütmektedir ve Holding bünyesinde değişik şirketlerde Başkan ve Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. 1989-2001 tarihleri arasında İstanbul İhracatçı Birlikleri Fındık ve Mamülleri İhracatçılar Birliği Başkanlığı yapmıştır. 1997-2001 tarihleri arasında, merkezi A.B.D. New Jersey eyaletinde bulunan Hazelnut Council (Fındık Konseyi)’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde de bulunan Cuneyd Zapsu, 2002 Mayıs ayından itibaren INC (Uluslararası Kabuklu Yemiş Konseyi)’nin başkanlığını yürütmektedir.”

OdaTV

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ