FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Borsa ve öncü endeksler haftayı nasıl tamamladı?

Investing.com –  Fed Başkanı Powell, Jackson Hole Sempozyumu’ndaki konuşmasını bekleyen piyasalar Powell’ın açıklamalarının ardından yükselişe …

Borsa ve öncü endeksler haftayı nasıl tamamladı?

Investing.com –  Fed Başkanı Powell, Jackson Hole Sempozyumu’ndaki konuşmasını bekleyen piyasalar Powell’ın açıklamalarının ardından yükselişe geçti.

Powell, bu yıl bitmeden varlık alımlarında azaltma başlayabilir, fakat faiz artırımı için daha zaman var dedi, bu açıklamanın ardından endeksler, altın ve parite yükselirken ABD Dolar Endeksi, 10 yıllık tahvil faizi ve Dolar/X paritelerde düşüş oldu.

Haftaya yüksek risk iştahı ile başlayan dünya borsaları pozitif kapanışa hazırlanıyor. Yurt içinde de BİST 100 bu haftaya iyi başladı, fakat haftanın devamında kazançlarını sildi. Bugünkü toparlanma ile beraber endeks haftayı %0,70 artışla 1.458 puandan kapattı.

Bu hafta BİST Bankalar %1’e yakın BİST Turizm %4,5 ve BİST Ulaştırma %2,5 primlenirken BIST Sınai ve BİST Leasing ve Faktöring ise haftayı düşüşle tamamladı.

Bu hafta Dardanel Önentaş Gida Sanayi A.Ş. DARDL, Kutahya Seker Fabrikasi AS KTSKR, Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. BRYAT ve Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. SKTAS en iyi performansı gösteren hisselerin başında gelirken E-Data Teknoloji Pazarlama AS EDATA, Kron Telekomunikasyon Hizmetleri A.Ş. KRONT ve Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. DAGI en çok düşen hisseler oldu.

Yazar: Necdet Erginsoy

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ