FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Bodrum’da süren yatırımların tutarı tarihi zirveye ulaştı

Salgına rağmen Bodrum’da şu anda devam eden ve yapımına yeni başlanan yatırım tutarının 10 milyar dolara ulaştığını söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Aras, “Tarihte görülmemiş bir yatırım tutarı. Buna altyapıdan turizme, otellerden hastaneye, spor salonlarından okullara kadar tüm yatırımlar dahil.” ifadelerini kullandı.

Bodrum’da süren yatırımların tutarı tarihi zirveye ulaştı

Çevrim içi düzenlediği basın toplantısıyla kentte yürütülen yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, zaman zaman istenilmeyen haberlerle gündeme gelen Bodrum’un kaderini değiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Altyapı sorunu çözmek için ciddi anlamda çalıştıklarını belirten Aras, “Atık su, sel baskınları, trafik ve eksik hizmet gibi altyapı problemlerini bir yıl içinde gündemimizden çıkaracağız. Bodrum’un artık bu problemlerle anılmasını istemiyoruz.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 750 milyon lira, Kültür ve Turizm bakanlığımız 250 milyon liralık altyapı yatırımının bulunduğunu dile getiren Aras, devlet hastanesinin ve spor salonları yapımının sürdüğünü, Yalıkavak yolunun ihalesinin yakında yapılacağını, sadece özel sektörün değil kamunun da Bodrum’da önemli yatırımlarının sürdüğünü anlattı.

Aras, 6 ay önce “Bodrum’da yaşıyorsan nüfusunu Bodrum’a al” kampanyası başlattıklarını anımsatarak, “Çünkü 176 bin resmi nüfusumuz ancak yaşayan sayısı 400-450 bin arasında. Salgın nedeniyle zaten bu yıl kışın da geri dönüş olmadı. Nüfus kaydının buraya alınması hem gelirimizi hem de ilçemizdeki kadroların artmasını sağlayacak, vergi gelirlerini yükseltecek. Çağrılarımız sonrası nüfusumuz 2020 sonu itibarıyla 5 bin kişi artarak 181 bin 500’e yükseldi.” diye konuştu.

“Bodrum’un geleceği için çalışıyoruz”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ