FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

BluTV’ye 24 saatte ikinci yatırım

Amerikan medya devi Discovery’nin yüzde 35 oranında ortak olduğu BluTV’ye bir de fon yatırımı geldi. Twozero Ventures, BluTV’nin yüzde 2.77 oranında hissesini satın aldı. Aydın Doğan Yalçındağ’ın yönetimindeki şirket böylelikle bir günde iki yatırım almış oldu.

BluTV’ye 24 saatte ikinci yatırım

Dün Amerikan dünya devi Discovery’nin yüzde 35 hissesine ortak olduğu BluTV’ye bugün bir yatırım daha geldi. Twozero Ventures, reklamsız, online dizi ve video izleme platformu BluTV’ye yüzde 2.77 oranında hissedar oldu. Böylece Twozero Ventures, Discovery ile birlikte BluTV’nin yatırımcıları arasına katıldı.

İlk finansal yatırımcı

Doğan Holding çatısı altında kuruculuğunu Aydın Doğan Yalçındağ’ın yaptığı BluTV’ye yatırım yapan Twozero Ventures Kurucu Ortağı Yiğit Arslan ilk yatırımcılar arasında yer almaktan mutlu olduğunu söyledi: “Aydın Doğan Yalçındağ liderliğindeki BluTv ekibi medya sektörünün geleceğini yeniden tanımlarken, 2020 yılında başlattığımız işlemi sonuçlandırarak ilk finansal yatırımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Twozero Ventures olarak spor, medya ve eğlence sektörlerinde büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Discovery’nin BluTv’ye katılmasıyla, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarda doğru alanlara yöneldiğimizi bir kez daha görmüş olduk.”

İnternet televizyonu

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ