FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

BlackRock, işlemlerinde Blockchain teknolojisini kullanacak

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock kripto para sektörüne olan ilgisine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iki büyük madencilik …

BlackRock, işlemlerinde Blockchain teknolojisini kullanacak

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock kripto para sektörüne olan ilgisine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iki büyük madencilik şirketinden önemli meblağda hisse alan BlackRock bu kez bir Blockchain şirketi ile anlaşıyor. Axoni Blockchain tarafından yapılan açıklamaya göre, BlackRock hisse senedi swap işlemlerini yönetmek için Axoni’nin Veris Blockchain’inden yararlanacak. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, ağda Citi Group ve Goldman Sachs’a katılmakta. İki finans devi de, sırasıyla A ve B Fonlama Serilerinde New York merkezli Axoni’ye yatırım yapmıştı.

İlk olarak Aladdin’e entegre edilecek

Açıklamaya göre ilk olarak BlackRock, Axoni’nin yazılımını kendi işletim sistemi Aladdin’e entegre ederek “dahili olarak” kullanacak. Basın açıklamasında BlackRock’ın yakın gelecekte Veris’i kendi müşterilerinin kullanımına sunmayı hedeflediği de yer alıyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi unvanına sahip olan şirketin Global Yatırım (IS:GLYHO) Operasyonları kolunun COO’su Mark Cox’a göre Axoni, hisse senedi swap’leriyle başlayarak BlackRock’ın yatırım hayatındaki riskleri azaltarak ölçeklenebilirliğini oluşturmasına yardımcı olacak.Axoni OTC Piyasaları Başkanı Carl Forsberg de bu iş ilişkisi hakkında yorumda bulundu. Forsberg BlackRock’ın “standartlaştırılmış ticaret sonrası swap veri modelleri ve iş akışlarının benimsenmesini sağlayarak Veris ağının verimliliğini önemli ölçüde artıracağını ifade etti.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ