FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Beyond Meat, Piper Sandler’in derece düşürmesi ve hedefi %13 azaltması ile değer kaybetti

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Beyond Meat (NASDAQ:BYND) Perşembe günü yaklaşık %4 düşüş yaşadı. Piper Sandler, büyüme hedeflerinin …

Beyond Meat, Piper Sandler’in derece düşürmesi ve hedefi %13 azaltması ile değer kaybetti

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Beyond Meat (NASDAQ:BYND) Perşembe günü yaklaşık %4 düşüş yaşadı. Piper Sandler, büyüme hedeflerinin altında kalacağına dair korkular üzerine bitki bazlı et satan şirketin derecesini düşürdü.

Kurumun, önceki fiyat hedefinin yaklaşık %13 altında olan 125 dolar etiketiyle hissenin derecesini ‘piyasa üstü’nden ‘nötr’e düşürdüğü bildirildi. Hedef ayrıca Çarşamba günkü kapanışın yaklaşık %13 üstünde.

Analist Michael Lavery, 2021 kazanç tahminlerinin risk altında olduğunu söyleyerek perakende talebiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Verilerin “eksik sevkiyatlı bir çeyrek döneme” daha işaret etmesiyle raporlar Lavery’nin, yılın cari yılında firma etkinliğinden endişe duyduğunu bildirdi.

Şirket halihazırda bu çeyrek için 130 milyon dolar civarı satış ile yıllık %38 civarı artış öngörüyor.

Geçen ay şirket, gıda satış mağazaları stoklarını yeniledikten sonra büyümede hafif bir zayıflama beklentilerinin kılavuzda yer aldığını söyledi. Ayrıca işgücü sorunları nedeniyle dağıtım ve operatör zorlukları konusunda uyardı.

Lavery şirketin McDonald’s (NYSE:MCD) ile ortaklığındaki fırsatı “gerçek” olarak görse de bitki bazlı etin Burger King’in ‘Impossible Whopper’ının görünürlüğünden yoksun olduğuna inanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ