FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Başarılı Dijital İş Yeri Nasıl Oluşturulur?

Başarılı Dijital İş Yeri Nasıl Oluşturulur?

Bugün herkes, giderek daha fazla dijital olarak donanımlı hale gelmektedir. İş hayatının kendisi için de gerekli olan bu dönüşümün sadece uygulanması değil, başarılı olması da şarttır. Bunun için teknoloji uyumlu bir dijital iş yeri oluşturulmalıdır. Peki tam olarak nedir bu dijital iş yeri?

Dijital iş yeri, çalışma ortamınızın dijitalleşmesidir. Çalışanlar; işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları teknoloji araçlarını kullanabilir, başkalarıyla çalışmak ve şirketlere yüksek değer sunmak için yeni nesil araçlar ile çalışabilirler. Gartner IT sözlüğünde şu şekilde tanımlanmaktadır: “Dijital İş yeri, yeni ve daha etkili çalışma yöntemleri sağlar; çalışanların katılımını ve hızını artırır, tüketici odaklı stil ve teknolojileri kullanır.”

Dijital bir iş yeri, başarılı bir iş hayatı için mutlaka benimsenmeli; bunun için de etkili bir dijital iş yeri stratejisi oluşturmalısınız. Broadsoft.com’da yayınlanan “3 Tips For A Successful Digital Workplace – Başarılı Bir Dijital İş Yeri İçin 3 İpucu” adlı yazıda Gartner raporundan hareketle dijital ofis tüyoları veriliyor. Rapora göre yöneticilerin dijital bir iş yeri stratejisi uygularken göz önünde bulundurması gereken üç önerisi aktarılıyor.

1. Teknoloji ve insan sermayesini birleştirin

Bugün neredeyse her iş tanımının teknolojiye gereksinimi bulunuyor. Çok çeşitli sektörlerde, teknolojik açıdan donanımlı çalışanlar seçmek sadece tercih değil zorunluk hâline geliyor.

2. Başarıyı erkenden sağlayın

İş verimliliği yaratan ve tüketiciye duyarlı bir yaklaşım getiren iş girişimi almak, çalışanlarınızla bağ kurmak ve iş yerinizi dijitalleştirmeye başlamanın mükemmel bir yolu olduğu vurgulanıyor. Gartner’a göre; organizasyonların yüzde 30’u, 2019 yılına kadar iş sonuçlarını ve çalışanların katılımını iyileştirmek için iş gücünün dijital stratejilerini biçimlendirecek.

3. İnsan kaynakları ve bilgi teknolojileri arasında uyum sağlayın

Projeleri koordine etmek, demografik değişimi, değişen roller ve iş becerileri ve organizasyon yapısını değiştirmek için yakın bir IT (BT) / İK ortaklığı başlatılması iş hedeflerine uyum sağlamaya yardımcı olacaktır. Gartner raporu, BT’nin% 50’sinin 2018 yılına kadar IT hizmet portföyünün dışındaki varlıkları ve hizmetleri destekleyeceğini öngörüyor.

Social Business

Etiketler: Dijital İş YeriDijital İş Yeri TrendiDijitalleşmeYenibiris.com

KAYNAK : https://isyasami.yenibiris.com/basarili-dijital-is-yeri-nasil-olusturulur/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ