FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Bangladeş’in Aygaz’ı için son imzalar atıldı

Uluslararası büyüme stratejisi kapsamındaki atılımlarını sürdüren Aygaz, Bangladeş’te LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak üzere ülkenin önde gelen şirketlerinden United Enterprises & Co. Ltd. ile birlikte 2019’da başlattığı süreci, 20 Ocak 2021’deki imza töreniyle tamamladı. Böylece Aygaz, dünya evsel LPG tüketiminde en yüksek paya ve büyüme trendine sahip Asya pazarı için ilk adımı attı.

Bangladeş’in Aygaz’ı için son imzalar atıldı

Türk LPG şirketi Aygaz, yurt dışında büyüme stratejisi çerçevesinde dünya evsel LPG tüketiminin de en büyük paya ve en hızlı büyüme trendine sahip olan Asya pazarına açıldı. Aygaz, Bangladeş pazarına yönelik olarak LPG temini, dolumu ve dağıtımı konularında faaliyette bulunmak üzere eşit yönetim esaslarına dayalı bir Ortak Girişim Şirketi kurulması ve gerekli yatırımların yapılması amacıyla, United LPG Ltd. hisselerin yüzde 50’sinin 50 milyon Taka (yaklaşık 605 bin USD) bedel karşılığında satın alınması sürecini tamamlayarak, United Enterprises & Co. Ltd. (‘United Enterprises’) ile Ortaklık Sözleşmesi’ni imzaladı.

“Aygaz 60’ıncı yılında önemli bir kilometre taşı daha ekliyor”

Aygaz ve United Enterprises ortaklığıyla ilgili açıklama yapan Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, Aygaz olarak uluslararası büyüme stratejileri kapsamındaki atılımları sürdürdüklerini söyledi.

Londra şubelerinin açılmasından sonra Bangladeş’te LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak üzere ülkenin en büyük şirketlerinden United Enterprises’la Ortaklık Sözleşmesi’ni 20 Ocak 2021 tarihinde imzaladıklarını bildiren Tezel, şunları söyledi:

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ