FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Artuk Aviation’dan Afyon’a yatırım

Afyonkarahisar’da savunma ve sivil havacılık sektörüne yönelik ilk yatırım Artuk Aviation’dan geldi.

Artuk Aviation’dan Afyon’a yatırım

Hatice Aydoğan ÖZSÖKMEN

AFYONKARAHİSAR – Sivil ve askeri havacılık ile biyomedikal sektörüne odaklanan ve 2022 yılında tam kapasite ile faaliyete geçecek olan Artuk Aviation, beş yıl içinde Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasına girmeyi hedefliyor.

Eklemeli imalat teknolojisi ile 30 mikron kalınlığında titanyum parçalar işleyen şirket, medikal ve tıbbi ürünler pazarına da girmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar 10 milyon liralık yatırım yapan şirketin toplam yatırım miktarı ise 50 milyon lirayı bulacak. Tamamı Türk mühendis, bilim insanı ve akademisyenlerden oluşan deneyimli bir ekibin koordinasyonunda kurulduğu belirtilen Artuk Aviation, Afyonkarahisar’daki sanayi yapısının sivil havacılık ve savunma sanayi gibi katma değeri yüksek bir alana yönelmesine öncülük etmeyi hedefliyor.

Şirketin kurucusu ve Genel Müdürü Önder Artuk, bu tür büyük ve katma değeri yüksek yatırımları Anadolu’ya taşımak, sanayi üretimi ve iş gücü kapasitesini güçlendirmek gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Afyonkarahisar’ın üretimlerini küresel pazarlara taşıyarak, bölge kalkınmasında lokomotif sektör olarak ülkenin rekabet gücünün de artırılmasını amaçlıyoruz. Dünyada ihracat odaklı, katma değeri yüksek olan ilaç, medikal, savunma ve havacılık sektörüne yönelik yatırımlar gelecek vaad ediyor. Çok büyük bir ticari pazar olan savunma ve havacılık sektöründe dünyaya göre henüz hak ettiğimiz yerde değiliz. THY, TUSAŞ, TEI ve TUBİTAK bu sektörün liderleri olarak dünyaya kapı açıyorlar.”

Türkiye merkez olabilir

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ