FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

ARM Alüminyum, 2021’de yeni yatırımlarıyla yüzde 60 büyüyecek  

Geçen yıl üretiminin yüzde 25’ini ihraç eden ARM Alüminyum, bu yıl yeni yatırımlar ve ihracat artışıyla yüzde 60 büyüme hedefliyor.

ARM Alüminyum, 2021’de yeni yatırımlarıyla yüzde 60 büyüyecek  

Kübra OĞURLU

KOCAELİ-İnşaat, otomotiv, enerji sektörlerine alüminyum ürünler tedarik eden ARM Alüminyum, bu yıl yüzde 60 büyüme hedefliyor. Sırbistan ve Almanya’ya ihracat yaptıklarını belirten ARM Alüminyum Fabrika Müdürü Muhammet Durmuş, 2019’da toplam 18 milyon 903 bin TL ciro gerçekleştirdiklerini belirterek, bunun yüzde 10’luk diliminin ihracattan oluştuğunu, 2020’de ise bu oranın yüzde 25’e çıktığını bildirdi. 

2021 yılında istihdamı artırmayı hedeflediklerini söyleyen Durmuş, “Mavi yaka 36, beyaz yaka 6 kişi olmak üzere 42 kişiyi istihdam ediyoruz. Dış ticaret uzmanları ve kalite kontrol personellerini de takımımıza dahil edip ilerlemeyi hedefliyoruz. Dış ticaret uzmanları ile ürün gamımızı yaygınlaştırmayı ve duyurmayı planlıyoruz. Yeni ihracat pazarlarımızı Balkan ülkeleri olarak planlamaktayız” dedi. Durmuş, önümüzdeki süreçte güneş enerjisi solar panel profilleri ve otomotiv profillerini de ürün gamına ekleyerek pazara sunacaklarını kaydetti.

Bütün üretim süreçlerinde toplam kalite bilincini hakim kılarak ve kaynakları en iyi biçimde kullanarak zamanında hizmet sunduklarını ifade eden Durmuş, “Firmamız, alüminyum profil tedarikçileri arasında dünya ölçeğinde kabul gören bir marka haline gelmeyi hedef koyan misyonuyla, hızla yenilenen ve gittikçe çetinleşen dünya ticareti rekabet koşullarındaki başarısının, sürekli geliştirilen ürün ve hizmet kalitesi ile sağlanacağı ve bu başarının kalıcı olmasının müşterilerin ve nihai tüketicilerin memnuniyetinden geçeceğinin bilincindedir” açıklamasında bulundu.

Yıllık 4 bin 200 ton ekstrüzyon kapasitesi

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ