FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Altınyıldız Classics’in online satışları yüzde 160 arttı

Erkek giyim markası Altınyıldız Classics, pandemi nedeniyle alışveriş tercihlerinin online’a kaydığı 2020 yılında online satışlarını yüzde 160 artırdı. Geçen yıl kadın müşteri sayısında ise yüzde 80’in üzerinde artış kaydeden Altınyıldız Classics, bu yıl online kanallar için sunduğu koleksiyonları yeni bir marka ile sunmaya hazırlanıyor.

Altınyıldız Classics’in online satışları yüzde 160 arttı

Altınyıldız Classics, pandemi nedeniyle online alışverişin öne çıktığı 2020’de online satışlarını yüzde 160 artırdı. Web sitesini ve mobil uygulamalarını yeni yatırımlarla güçlendiren Altınyıldız Classics, online müşteri sayısını da yüzde 75 artırdı.

Altınyıldız Classics’ten yapılan açıklamaya göre, uzaktan çalışmanın yaygınlaşması nedeniyle ürün koleksiyonuna polar, eşofman ve sweatshirt gibi rahat giyim ürünlerini dahil eden Altınyıldız Classics, bu ürünlerin satışlarında da ciddi bir büyüme kaydetti. Ekim 2021’de satışa çıkan bu ürünler kısa sürede en fazla satılan ürünler arasına girdi.

Online koleksiyona özel marka geliyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Altınyıldız Classics Pazarlama ve Online Kanallar Direktörü Onur Uluğ, pandemi nedeniyle yaşam ve alışveriş alışkanlıklarının değiştiği 2020 yılında bu değişime paralel yatırım yaptıklarını söyledi.

Bu yıl online kanallar için hazırladıkları koleksiyonları yeni bir marka altında sunmaya hazırlandıklarını açıklayan Uluğ, şunları kaydetti: “2020 yılında gerek sisteme gerekse insan kaynaklarına önemli yatırım yaptık. Özellikle pandemi nedeniyle değişen müşteri ihtiyaçları çerçevesinde müşteri deneyimini mükemmelleştirecek birçok yeniliğe imza attık. Online kanallarımız için özel bir koleksiyon hazırladık. Bugüne kadar ürün gamımızda olmayan polar, eşofman ve sweatshirt gibi talebin arttığı rahat giyim ürünlerini 2020 yılı Ekim ayında müşterilerimizin beğenisine sunduk. Bu ürünlerimizin ciromuza katkısı kısa sürede yüzde 25’e yaklaştı. 2021 yılında da bu ürünlerimize ilginin artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Ayrıca rahatlık ve şıklığın vazgeçilmez parçalarıyla oluşturduğumuz 360 koleksiyonumuzdaki her yöne esneyen pantolon ve gömleklerimizin de çok daha fazla tercih edileceğini düşünüyoruz.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ