FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Albox, erkeklere özel mutfak üretimine başladı

Albox, zamanını mutfakta geçiren erkekler için özel bir mutfak tasarladı. Dijital ekranlı kapakları gibi özellikleri olan yeni tasarımın, yılın ikinci yarısında markanın mağazalarında satışa sunulacak.

Albox, erkeklere özel mutfak üretimine başladı

LEYLA İLHAN

Pandemiyle birlikte erkeklerin mutfakta daha fazla zaman geçirmesi mutfakçıları inovasyona sürükledi. Albox, bu konuda adım atarak erkeklere özel mutfak geliştirdi.

Albox Yönetim Kurulu Başkanı Olgun Sağlam, “Mesela; erkekler büyük mutfaklarda çalışmaktan hoşlanıyorlar ve aynı zamanda her şey onların elinin altında olmasını istiyor. Bizden buradan yola çıkarak dijital ekranlı kapaklarda bir yandan videolarını izlerken, bir yandan da yemeklerini yapabilecekleri çok özel bir ürünümüzü geliştirdik. Yılın ikinci yarısında mağazamızda bu çok özel ürünü görebileceksiniz.” diye konuştu.

Tezgah altı masaları antibakteriyel yaptı

Olgun Sağlam, pandemiyle ofislerin evlere taşınmasıyla mutfak tezgahının altından çıkan çalışma masalarında da değişime giderek, nano teknolojisi sayesinde üzerinde mikrop barındırmayan, antibakteriyel yeni modelleri de ürün gamlarına dahil ettiklerini söyledi.

Yılda 8 bin kapı, 4 bin mutfak üretiyor

1976’da dedeleri Ali Sağlam tarafından Trabzon’da temeli atılan markalarının 1987 yılında İstanbul’a gelerek Kadıköy bölgesine yerleştiğini anlatan Sağlam, gelişim öykülerini şöyle anlattı: “Bu dönemde konut sektörünün hızlanmasıyla 250 metrekarelik atölyemizi iki katına çıkarırken artık bizler de projeksiyon işleri yapmaya başladık. Bir evin kapılarından mutfağına, banyosundan holdeki ahşap kaplamalarına kadar A’dan Z’ye tüm işleri yapar duruma gelmiştik. 2006 yılında ise büyüyen yapımızla birlikte kurumsallaşma çalışmalarımız başlayarak markamız Albox’ ortaya çıkardık. Bu süreçte biz bir yandan kendi markamızla tasarımlar sunarken, bir yandan da Almanya’nın en büyük mutfak üreticisinin Türkiye distribütörlüğünü de üstlendik. Distribütörlük, tasarım anlamında bize çok şey kattı diyebiliriz. Daha sonra 2012’de ilk mağazamızı açtık. 2015 yılında da ilk ihracatımızı gerçekleştirdik.”
Hem fabrikasyon hem de zanaat yönü yüksek tasarımlar yaptıklarını belirten Sağlam, şu anda fabrikalarında 50 kişilik bir ekiple bir yılda 8 bin adet kapı, 4 bin adet mutfak ve banyo dolabı ürettiklerini söyledi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ