FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Akbank Haksiz Ve Usulsuz Kazanç

Akbank için yazılan ‘Akbank Haksiz Ve Usulsuz Kazanç’ şikayetini ve yorumlarını okumak ya da Akbank hakkında şikayet yazmak için tıklayın!

Akbank Haksiz Ve Usulsuz Kazanç

Akses kredi kartı kulanicisiyim kredi kartımdan başka i hesaba ait kredi kartı aidatı adi altında kartımdan 150 para keslimsdir kartımdan ben den iznsiz kesilen paranın iadesini istiyorum

İade ile ilgili de tüm yasal haklarımı kullanacağımı beyan ediyorum. 5464 sayılı banka kartları ve kredi kartları kanunun sözleşme genel işler şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir suretle ödeme talep edilemez kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez” maddesine istinaden, tarafıma çıkartılan üyelik ücretinin tamamının iadesini talep ediyorum. Ayrıca iade yapılmadığı takdirde başta tüketici sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı başta olmak üzere, her türlü kanun yoluna başvuracağımı bildiririm. T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatını bk. 125 madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Haksız yere alınan bu paranın tamamını tarafıma iadesini talep ediyorum.

Yusuf

KAYNAK : https://www.sikayetvar.com/akbank/akbank-haksiz-ve-usulsuz-kazanc

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ