FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

ACI World’den TAV’a ‘sağlıklı seyahat’ sertifikası

TAV Havalimanları’nın altı ülkede işlettiği 11 havalimanı, ACI tarafından oluşturulan ve pandemi önlemlerini belirleyen sertifikasyonu alıyor. Ankara Esenboğa, Üsküp ve Zagreb havalimanları süreci tamamlayarak sertifikalarını aldı.

ACI World’den TAV’a ‘sağlıklı seyahat’ sertifikası

Şirketten yapılan açıklamaya göre TAV Havalimanları, Türkiye’de ve yurtdışında işlettiği havalimanlarını pandemi döneminde güvenli seyahat için Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından oluşturulan program kapsamında sertifikalandırıyor.

Bu kapsamda Ankara Esenboğa, Makedonya Üsküp ve Hırvatistan Zagreb havalimanları başvuru sürecini tamamlayarak ‘ACI Havalimanı Sağlık Akreditasyonu’nu aldı. İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum ile Tunus’taki Enfidha ve Monastir, Gürcistan’ın Tiflis ve Suudi Arabistan’ın Medine havalimanları da akreditasyon süreci sürüyor. Fraport ve TAV’ın birlikte işlettiği Antalya Havalimanı da sertifikayı alacak.

“Hazirandan bu yana sorunsuz bir şekilde hizmet veriyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İşletmelerden Sorumlu Grup Başkanı Kürşad Koçak, havacılıkta sektörün doğası gereği tüm dünyada geçerli olan sıkı düzenlemelerin bulunduğuna dikkat çekti. Bu nedenle havacılığın pandemiden en fazla etkilenen, ancak aynı zamanda yeni düzenlemelere en hızlı adapte olan sektörler arasında yer aldığını söyleyen Koçak, “TAV olarak işlettiğimiz tüm havalimanlarında, çalışanlarımızın ve yolcularımızın sağlığını korumak üzere otoritelerin belirlediği önlemleri tam olarak hayata geçirdik. Türkiye’deki havalimanlarımızda SHGM tarafından yayınlanan Havaalanı Pandemi Tedbirleri Sertifikasyonunu aldık. Haziran başından bu yana da yolcularımıza sorunsuz bir şekilde hizmet veriyoruz. Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı EASA tarafından hazırlanan protokole imza attık. Şimdi de ACI tarafından yürütülen kapsamlı programa katılarak bu konudaki taahhütlerimizi daha da güçlendirmiş olduk. Havalimanları ve havayollarının aldığı önlemlerle seyahat sırasında bulaşı riskinin en aza indirildiğine inanıyoruz. Uçuş öncesi test süreciyle birlikte düşündüğümüzde, ülkeler arasındaki uçuş kısıtlamalarının ve karantina önlemlerinin kaldırılarak ve sektörün canlanmasını umuyoruz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ