FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

10 şirketten 6’sı uzaktan çalışma modeline geçti

Mercer’in araştırmasına göre EMEA bölgesinde 10 şirketten 6’sı salgın süresince uzaktan çalışma kararı alırken, 4’ü ise kısıtlı uygulamalar için adım attı.

10 şirketten 6’sı uzaktan çalışma modeline geçti

Mercer’in “Koronavirüsün Şirketler, Çalışanlar ve Altyapılar Üzerindeki Etkisi” araştırmasına göre Türkiye’nin de yer aldığı EMEA bölgesinde ankete katılan şirketlerin yalnızca yüzde 38’inin saha operasyonu yok ve yalnızca ofis ortamında çalışma düzenine sahip. 10 şirketten 6’sı salgın süresince uzaktan çalışma kararı alırken, 4’ü ise kısıtlı uygulamalar için adım attı. Bu süreçte üretkenlik açısından endişe duyan kesim yüzde 80 payla öne çıkarken adaptasyon ve motivasyon noktasında da çeşitli uygulamalar hayata geçiriliyor. Şirketler yüzde 45 oranında uzaktan bağlantılarla iç iletişimi sürdürüyor. Çalışanlarını çay molası veya yoga saati gibi sanal aktivitelerle motive etmeye çalıştığını söyleyen şirketlerin oranı yüzde 24, ekipleri için uyguladıkları eğitimlere koronavirüs sürecinde de sanal ortamda devam edenlerin oranı ise yüzde 31 olduğu görülüyor. Bu tablo karşısında sorumlulukları daha da artan İnsan Kaynakları yöneticileri için harekete geçen BindHR, İK profesyonellerini ve onlara rehberlik edecek çözüm ortaklarını dijital platformda bir araya getiriyor.

Çalışanlar kadar İK profesyonellerinin de desteğe ihtiyacı var 

İnsan kaynakları sektörüne özel bir online pazar yeri olarak konumlanan BindHR, kurumların İK departmanlarının İK hizmet sağlayıcılarından destek alabilmelerini sağlıyor. Eğitim, koçluk, yetenek yönetimi, İK teknolojileri ve organizasyonel gelişim başta olmak üzere 150 hizmet kategorisinin yer aldığı BindHR, online koçluk, online danışmanlık, sanal sınıf ve webinar gibi online hizmetlerle de salgın döneminde İK profesyonellerine destek olmayı amaçlıyor. Şirketlerin koronavirüs salgınını en az zararla atlatması için İK profesyonellerinin yanında yer almak istediklerini belirten BindHR Kurucusu Dr. Selçuk Alimdar, “İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte şirketlerdeki işleyişin devam etmesi için çalışanlar kadar, sistemin sürdürülmesini sağlayan İK profesyonellerinin de desteğe ihtiyacı var. Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz İK sektörüne özel online pazar yeri BindHR ile İK departmanları çalışanlarının sağlığını, motivasyonunu ve gelişimini uzaktan destekleyebilirken organizasyonlarının iş yönetimine de katkı sağlayacak danışmanlıkları alabilecek” dedi.

İhtiyaç anında hizmet sağlayıcıya hemen erişmek mümkün  

Kurumsal İK profesyonellerinin ücretsiz üye olabildiği platformda çok sayıda hizmet sağlayıcı, İnsan Kaynaklarına yönelik 150 kategori altında hizmet sunuyor. İhtiyaç anında İK departmanlarının kolayca erişebildiği hizmet sağlayıcılardan destek almak için ise platform üzerinden temasa geçilerek teklif istenebiliyor. Geliştirilen sistemin hem profesyoneller hem de hizmet sağlayıcılar için karşılıklı yarar sağladığını vurgulayan Alimdar, “Kriz zamanlarında ihtiyaç duyulan desteğe ulaşmak genellikle planlanan kadar kolay olmuyor. Bu noktada bindhr.com üzerinden, hem profesyonelleri tam ihtiyaç anında çözüme kavuşturuyor hem de hizmet sağlayıcılara kalabalıktan sıyrılma, pazarlama ve satış maliyetlerini azaltma, hizmetlerin sergilendiği bir mikro siteye sahip olma, hizmetleri odaklı bir şekilde tanıtma ve tanıtım performansını izleyebilme imkanı sunuyor” şeklinde konuştu. 

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ