FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Yıldız Holding’den “Mutlu Et Mutlu Ol Günü” etkinliği

Yıldız Holding, kurucusu Sabri Ülker’in “Dünyanın neresinde olursa olsun herkesin mutlu bir çocukluk geçirmeye hakkı vardır” ilkesinden ilham alarak her yıl kasım ayının üçüncü perşembe günü düzenlediği “Mutlu Et Mutlu Ol Günü”nü bu kez pandemi nedeniyle dijital platformda gerçekleştirdi.

Yıldız Holding’den “Mutlu Et Mutlu Ol Günü” etkinliği

Yıldız Holding, 65 bin çalışanını “Mutlu Et Mutlu Ol Günü” etkinliğinde bir araya getirdi. Her yıl kasım ayının üçüncü perşembe günü düzenlenen ‘Mutlu Et Mutlu Ol Günü’nü pandemi nedeniyle bu kez dijital platformda gerçekleştirdi.

Yıldız Holding’ten yapılan açıklamaya göre, faaliyet gösterdiği coğrafyaların toplumlarına katkıda bulunurken, gönüllülüğü ve yardımlaşma kültürünü de yaygınlaştırmayı hedefleyen holding, bu yıl 6’ncı kez düzenlenen Mutlu Et Mutlu Ol Günü’nde dünyanın farklı noktalarındaki toplam 65 bin çalışanını bir araya getirdi.

Ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ün Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker ve Yıldız Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Tütüncü ile gerçekleştirdiği sohbet, tüm çalışanların katılımıyla interaktif bir etkinliğe dönüştü. Online sohbete ayrıca New York’tan GODIVA CEO’su Nurtaç Afridi ve Londra’dan Pladis CEO’su Salman Amin de katıldı.

Mutlu olmanın yolunun insanları mutlu etmekten ve toplumsal faydadan geçtiği inancıyla altı yıldır Mutlu Et Mutlu Ol Günü’nü yardım kampanyalarıyla taçlandıran Yıldız Holding, bu yıl da AFAD’a destek verdi. Bu kapsamda düzenlenen e-müzayedenin geliri AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine iletilecek.

Yıldız Holding yönetimi ve çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği e-müzayedeye Beyazıt Öztürk de televizyon programlarında kullandığı masa lambasıyla eşlik ederek bu dayanışma girişimine katkıda bulundu.

Öte yandan, Yıldız Holding’in yeni dönemdeki yardım kampanyasının duyurusu da Mutlu Et Mutlu Ol Günü’nde yapıldı. Çalışanlar, 2021 yılı boyunca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) “Atma Bağışla” kampanyasına destek olmak üzere elektronik atık toplayacak. Lisanslı araçlarla anlaşmalı geri dönüşüm tesislerine götürülecek bu elektronik atıklardan elde edilen ekonomik değer, TEGV’e bağış olarak aktarılacak.

3 bin adet medikal ürün ve malzeme bağışında bulunuldu

Yıldız Holding şirketleri 2020 yılı boyunca Mutlu Et Mutlu Ol felsefesi doğrultusunda toplumsal katkının en güzel örneklerini birlikte sergiledi. Bunların başında, pandemi döneminde sağlık çalışanları ve hastanelere verilen destekler geldi. Bu kapsamda tıbbi cihazlar başta olmak üzere toplam 3 bin adet medikal ürün ve malzeme bağışında bulunuldu.

Ülkemizdeki iyilik hareketlerinin öncüsü Kızılay iş birliğiyle 1 milyon 800 bin Ülker ürünü karantina yurtlarına, sağlık çalışanlarına ve ihtiyaç sahiplerine gönderildi. Ayrıca çalışanların desteğiyle Kızılay’a kan ve kök hücre bağışı yapıldı. Yine, sağlık çalışanları yararına düzenlenen online müzayedeye Yıldız Holding Sanat Koleksiyonu’nda bulunan bir eser bağışlanarak destek verildi.

Yıldız Holding şirketleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yurt genelinde başlattığı “Geleceğe Nefes” fidan dikimi seferberliğine de 47 bin 500 fidanla destek oldu. Bu sene Anneler Günü ve Babalar Günü kapsamında TEMA Vakfı aracılığıyla 20 bin fidan dikilerek “Ülker Güzel Ülkem Hatıra Ormanı” başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm anne ve babalara armağan edildi.

Deniz Feneri Derneği aracılığıyla her ay 10 bin aileye gıda yardımı, 2 bin ihtiyaç sahibi çocuğa ise harçlık ulaştırıldı ve bisiklet hediye edildi. Sadece ürün ve bağışlarla değil, bileğinin gücüyle de ülkesinin yanında olan Yıldız Holding çalışanlarının, montajını bire bir kendisi yaptığı tekerlekli sandalyeler Darülaceze’ye bağışlandı.

Yine Mutlu Et Mutlu Ol felsefesi kapsamında, Ülker fabrikalarının bulunduğu yerlerde binin üzerinde çocuğa, Kızılay ve çeşitli yerel yardım kuruluşları aracılığıyla kıyafet ve oyuncak gönderildi.

Oyuncak ve kitaplarla Oyuncak Kardeşliği projesine de destek verilirken, okula gitmek için yolları arşınlayan çocuklara yüzlerce bot hediye edildi. Ayrıca zekâ oyunları atölyeleriyle çocukların gelişimine katkıda bulunuldu. Sürpriz hediye paketleriyle Türkiye’nin dört bir yanında sosyal mesafe korunarak pek çok okul gezildi.

“Türkiye’de ve dünyada pek çok haneye küçük mutluluklar sunuyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, ticari faaliyetlerle Türkiye’de ve dünyada pek çok haneye küçük mutluluklar sunduklarını belirtti.
Ülker, elde edilen gelirin bir kısmının da topluma ve dünyaya geri kazandırmayı önemsediklerini aktararak, “Bu çerçevedeki faaliyetlerimizle mutlu ederken mutlu oluyoruz. Elbette bu sırada kendi ‘mutluluk hakkımızı’ da unutmuyoruz. Bu yıl da Mutlu Et Mutlu Ol Günü’nde bütün bir yıl boyunca gösterdiğimiz gayretin iftiharını hep birlikte paylaştık ve dünyanın farklı köşelerinde de olsa tüm mesai arkadaşlarımızla dijital ortamda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık.” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü de “Bu toprakların DNA’sında var olan yardımlaşma ve dayanışma Yıldız Holding için de daima en temel sorumluluklardan biri olmuştur” diyerek, “Her sene Mutlu Et Mutlu Ol Günü’nde bir araya gelerek daha da güçlendirdiğimiz bu kültürü, bu yıl dijital ortam sayesinde tüm dünyadaki 65 bin Yıldız Holding çalışanıyla eş zamanlı olarak paylaştık. İyiliğin ve mutluluğun yayılması dileğiyle, e-müzayedemizde toplanan tutarı da değerli kurumumuz AFAD’a bağışlıyoruz.” yorumunu yaptı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker ise, bu sene, dijital dünyanın nimetlerinden yararlanarak farklı coğrafyalarda bulunan Yıldız Holding çalışanlarıyla aynı anda bir araya gelmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti. Murat Ülker, “Merhum kurucumuz Sabri Ülker’i de 100. doğum günü vesilesiyle yad ettiğimiz bu yılki Mutlu Et Mutlu Ol Günümüz kapsamında, sene boyunca dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz destekleri hatırlayarak mutluluğumuzu daha da pekiştirdik.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ